Francouzský senát uhájil otcovství

Po lednových demonstracích, které v 60 francouzských městech shromáždily desítky tisíc lidí, upravil francouzský Senát tzv. bioetický zákon, který předložil současný ministr zdravotnictví Olivier Veran. Zákon měl zajistit „umělé oplodnění pro všechny“, tedy i pro ženy bez partnerů a lesbické páry. Tento návrh byl ze zákona vyškrtnut, stejně jako surogátní mateřství bez otce či možnost vytvoření geneticky modifikovaných lidských embryí.

 Francouzský Senát přepracoval znění tzv. bioetického zákona, který měl podle vlády kromě „umělého oplodnění pro všechny“, přinést také opatření vedoucí ke komodifikaci člověka a deviacím v oblasti výzkumu, zejména v případě transgenních lidských embryí a chimérických embryí. Všechny tyto věci byly z návrhu zákona vyškrtnuty. Posílil se také zákaz surogátního mateřství bez otce. Na závěr druhého čtení Senát hlasoval pro úplné přepsání návrhu zákona.

„Úsilí statisíců Francouzů mobilizovaných proti tomuto návrhu zákona přispělo k tomuto politickému vítězství, které mnozí považovali za nemožné. Realita je taková, že navzdory opakovaným lžím je nyní nesporné, že obsah tohoto návrhu zákona rozděluje Francouze a rozbíjí společnost. Vláda nemá jinou možnost, než vyvodit důsledky: pozastavit parlamentní proces a soustředit svou činnost na jedinou obavu Francouzů: zdravotnickou krizi a její dramatické hospodářské a sociální důsledky. Zdaleka ne oslabovat rodinu, naopak, nyní je čas ji podpořit a zachovat,“ shrnula Ludovine de La Rochère, prezidentka La Manif Pour Tous, organizace, která svolala desetitisícové lednové demonstrace.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme

200 Kč 500 Kč 1000 Kč