Fotbal, LGBT a hodnoty

Fotbalové mistrovství světa je rozlosováno. Odehraje se v Kataru a tentokrát se zákazem vnášet do hlediště duhové vlajky. Prý z bezpečnostních důvodů, aby tito fanoušci nebyli napadáni za propagaci homosexuality. Stejnopohlavní styk je v Kataru trestný.

LGBTQ lobby tentokrát tahá za kratší stranu provazu, takže řeči o fér světě letos nebudou, hrdí budeme zase až příště. To si lze dovolit tak v Maďarsku, kde je homosexualita legální a homosexuálové mohou uzavírat registrované partnerství, a jehož peskování je mediálně konformní.
Bude nesmírně zajímavé pozorovat, zda se na stadionech zase zabarví reklamní panely Volkswagenu a dalších propagátorů LGBTQ ideologie, do duhových barev, a jak aktivní budou zejména němečtí hráči, kteří se podíleli na duhovém světélkování během zápasů proti Maďarsku minulé léto.
Zároveň pár dní před losem šampionátu oznámilo Rusko kandidaturu na pořádání mistrovství světa v roce 2028. Soudný člověk by řekl, že se Rusové snad zbláznili. V době, kdy vraždí Ukrajince a ničí ukrajinská města a vesnice, se bude tato země ucházet o podporu své kandidatury?
Přesto tomu tak je a nejspíš nemusí být bez šance. Vždyť zatímco ukrajinský delegát zdravil své kolegy z videa, v neprůstřelné vestě, ruský delegát se v konferenčním sále v Dauhá spokojeně usmíval, když 196 delegátů z 200 odhlasovalo ruštinu jako pátý oficiální jazyk fotbalu.
Tento nechutný spolek bude dále přesvědčovat druhé, co jsou to ty správné hodnoty. On sám však vyznává hodnotu jedinou. A tou jsou peníze.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme