Finanční útok na budoucnost USA

Pokud bude jednoho dne vedoucí pozice Ameriky ve světě jen vzdálenou vzpomínkou, tak příčinou nebude ani jaderný úder, ani příšerná pandemie a ani ochromující kybernetický útok.

Ne.

Příčinou bude smrtelná rána, kterou si zasadíme sami – příčinou bude náš fiskální deficit.

Tento deficit ve výši několika biliónů dolarů by byl mnohem ničivější, než si většina Američanů dokáže vůbec představit. Fiskální deficit momentálně prosazovaný v Kongresu progresivními socialisty by nasměroval naši budoucnost vstříc katastrofickému bankrotu. A něco takového by zničilo samotné základy našeho finančního systému, úspory každé tvrdě pracující a střádající rodiny ze střední třídy a schopnost naší země ubránit svoji demokracii.

To ovšem může být cíl, kterého se někteří naši kongresmani snaží dosáhnout.

Historie poskytuje dostatek důkazů o tom, co se stane v zemích, které přivedou svoji ekonomiku na buben. Po 1. světové válce se historickým varovným příběhem stalo Německo, v němž ekonomická nestabilita otevřela dveře nacismu a není to tak dávno, co ekonomická fikce komunismu zničila Sovětský svaz a jeho impérium. Nebyl k tomu potřeba ani jeden výstřel. Sovětský svaz se kvůli své neudržitelné ekonomice zhroutil zevnitř.

Ve Washingtonu zjevně není nikdo, kdo by tomuto historickému poučení rozuměl.

Nebo možná je to mnohem horší – možná jej pochopili až moc dobře.

Uvažujme o obludnosti nedávné akce Senátu, která má zabránit bankrotu naší vlády. Museli schválit legislativu, která dočasně zvýší federální vládě dluhový strop na 28,4 bilionu dolarů, abychom se tím vyhnuli riziku zničující platební neschopnosti. Toto však je jen dočasné řešení, protože na konci roku 2021 se rýsuje nový termín. Musíme si uvědomit, že toto je důsledek Bidenovy snahy hodit účet za své podvratné progresivní sociální plány na krk americkým daňovým poplatníkům.

Ta čísla jsou skutečně ohromující. Think tank Tax Foundation uvádí, že Bidenova politika by během následujících deseti let zvýšila federální výdaje o zhruba 4 biliony dolarů.

Ve Washingtonu jsou ale ještě stále lidé, kteří jsou ochotni nasadit své politické životy a jsou ochotni se tvrdě postavit tomuto finančnímu útoku na budoucnost našeho národa. Demokratický senátor Joseph Manchin pro tiskovou agenturu Associated Press řekl, že nepodpoří ani polovinu Bidenových progresivních plánů v hodnotě několika bilionů dolarů. K jeho snaze zabránit Washingtonu v naprostém ožebračení naší země se připojila i jeho kolegyně demokratická senátorka Kyrsten Sinema. Jejich postoj je odvážný a historici jej zaznamenají jako poslední pokus podniknutý doslova hrstkou kongresmanů zabránit sebedestrukci Ameriky.

V historii našeho národa se našli lidé, kteří se snažili zradit naše zásady, naše svobody a naši budoucnost. Provinili se tím, že poskytli našim nepřátelům cenné vojenské prostředky a zpravodajské informace. Nikdy jsme si však nedokázali představit záměrný útok na náš národ, který by podkopal samotné finanční základy, na kterém naše hrdá demokracie stojí. Naši nepřátelé pečlivě studují svoji historii. Bylo by moudré, abychom udělali totéž a uznali, že fiskální deficit USA je víc než jen číslo. Je to národ ničící zbraň.

Lawrence Kadish je členem správní rady Gatestone Institute a člověk, který zažil éru, kdy bylo na ulicích často slyšet „Kámo, nemáš náhodou zbytečný desetník?

Převzato z Gatestone Institute

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!