Elon Musk: Kdo skutečně vládně v Bílém domě?

Miliardář Elon Musk si vzal na mušku prezidenta Joea Bidena a zpochybnil, zda skutečně vládne on. Během rozhovoru v podcastu šéf společnosti Tesla uvedl, že v minulosti volil „v drtivé většině demokraty“, ale kritizoval současnou administrativu Bílého domu a Demokratickou stranu kvůli jejich politice.

„Skutečným prezidentem je ten, kdo ovládá čtecí zařízení,“ řekl Musk na adresu Bidena. „Cesta k moci je cestou ke čtecímu zařízení“, z něhož čtou televizní moderátoři text na kameru, dodal Musk.

„Kdyby se někdo náhodou opřel do čtecího zařízení, bude to jako ve filmu Anchorman,“ zažertoval Musk s odkazem na film Willa Ferrella z roku 2004, kde jeho postava Ron Burgundy čte vše, co je napsáno na teleprompteru, a to i do té míry, že uráží své diváky.

„Zdá se, že tato administrativa toho moc nedokáže,“ dodal generální ředitel Tesly, jehož majetek je hodnocen na více než 250 miliard dolarů. „V Trumpově administrativě, pomineme-li (bývalého prezidenta Donalda) Trumpa, bylo mnoho lidí, kteří byli efektivní v tom, aby se věci udělaly.“

Musk dále dodal, že demokraté jsou „příliš řízeni různými odbory a právníky“ a „zejména právníky zabývajícími se hromadnými žalobami“.

„V případě Bidena je prostě příliš v zajetí odborů, což nebyl případ [bývalého prezidenta Baracka] Obamy,” říká Musk a trvá na tom, že Biden dává přednost odborům před širokou veřejností. To je podle něj v kontrastu s Obamovou administrativou.

Stalo se tak v době, kdy se levicové skupiny a významní demokraté stále častěji začali zaměřovat na Muska poté, co oznámil, že se pokusí koupit Twitter za 44 miliard dolarů. Musk, jako zastánce svobody projevu, často kritizoval politiku moderování obsahu Twitteru a minulý týden naznačil, že pokud platformu sociálních médií získá, obnoví i Trumpův trvale pozastavený účet.

A není to jen Musk, kdo hledá chyby v hospodářské politice současného Bílého domu. Zakladatel Amazonu a bývalý nejbohatší člověk světa Jeff Bezos ostře kritizoval Bidenovu administrativu za to, jak se vypořádává s bující inflací, protože federální údaje nedávno ukázaly, že ceny od dubna 2021 do dubna 2022 vzrostly o 8,3 %.

Bezos obvinil Bílý dům, že používá „zavádějící informace“, aby „zamlžil téma“ inflace. Na tweet prezidenta Bidena o zdanění velkých korporací a inflaci reagoval Jeff Bezos 15. května prohlášením, že Bidenův tweet by měl zrevidovat jeho nový Dezinformační výbor.

Musk na Bezosovy komentáře komentoval tak, že podle jeho názoru inflace vzrostla, protože federální vláda vytiskla biliony stimulačních prostředků.

„Vláda nemůže jen tak, víte, vydávat šeky daleko převyšující příjmy, aniž by došlo k inflaci, víte, rychlost peněz zůstává konstantní,“ řekl v pondělí generální ředitel společnosti Tesla. „Pokud federální vláda vystavuje šeky, nikdy se nevracejí. Takže to je fakticky tvorba dalších dolarů. A pokud je vytvořeno více dolarů, pak nárůst zboží a služeb v celé ekonomice, pak máte inflaci, opět při konstantní rychlosti peněz.“

Převzato z Epoch Times

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!