Chicago – aneb jak vyhnat čerta ďáblem

Lori Lightfootová je první černoška, hrdá lesba, jež byla zvolena starostkou Chicaga, a přesto si stále stěžuje na nedostatek diverzity – sociálně rasové rozmanitosti. Její poslední, vyloženě rasistické prohlášení ale vyvolalo rozruch i v převážně velmi liberálních médiích. Lightfootová oznámila, že v Chicagu je příliš mnoho bílých novinářů a že bude poskytovat jednotlivé rozhovory pouze černým a tmavým novinářům.

„Rozhodla jsem se prolomit status quo,“ napsala na Twitteru. „Je ostudou, že v roce 2021 novináři pokrývající radnici jsou převážně bílí, zatímco polovina města je černošská, latinsko-španělská a indiánská. Rozmanitost a inkluze jsou dnes imperativem pro všechny instituce včetně médií. Ve jménu pokroku se to musí změnit.“ Lightfootová si též opětovně stěžovala, že novináři jsou většinou muži.

Tucker Carlson, dnes asi nejpopulárnější televizní komentátor v USA z Fox News si servítky nebere: „Lori Lightfootová je monstrum a nebezpečný bigot. Společnost, která dovolí, aby politik mluvil jako ona – tak takovou společnost čeká velmi ošklivá budoucnost.“

Gregory Pratt z Chicago Tribune, který jako jeden z mála dostal povolení k rozhovoru, se také svěřil na Twitteru: „Jsem latinskoamerický reportér, a na základě toho jsem dostal povolení k rozhovoru. Když jsem požádal tiskové oddělení starostky, aby tuto (rasistickou) podmínku zrušilo, byl jsem odmítnut. Zdvořile jsem proto rozhovor zrušil. Politici si nemohou vybírat, kdo bude o nich referovat.“

Chicagský komentátor Fox News, Leo Terrel, v hlavním zpravodajském programu stanice řekl: „Lori Lightfootová je rasistka, neskrývá to, ale otevřeně přiznává. Důvod, proč jí to prochází, je, že je černoška, a má D (Demokratka) před jménem. Chcete vědět, co je systémový rasismus? To je politika chicagské radnice. Chci, abyste to všichni slyšeli, Lori Lightfootová je rasistka, bez ohledu na barvu kůže, a uplatňuje rasistickou politiku na chicagské radnici. Suďte ji.“ (Leo Terrel je černoch)

Po svém zvolení Lightfootová zavedla rozsáhlou reorganizaci ve správě města, založenou nikoliv na profesionalitě úředníků, ale na jejich pigmentu. Podle toho dnes městská správa vypadá. V prvním roce vlády na radnici stoupnula zločinnost podle policejních statistik o 50 %, a to v roce, kdy město bylo po měsíce prakticky v režimu stanného práva. Vzrostl především počet tzv. „carjacking“ – loupežných krádeží automobilů, a to 135 %. Od prvního ledna letošního roku vypadá statistika v absolutních číslech takto: 195 vražd, 865 přestřelek, 649 znásilnění, 2218 loupeží a 1578 násilných přepadení – toto je výsledek hospodaření Lori Lifgtfootové na chicagské radnici.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!