Dr. Fauci oznámil rezignaci na americké vládní posty

Dr. Anthony Fauci 22. srpna 2022 oznámil, že odstupuje ze tří vládních funkcí, které zastává.

Fauci rezignuje na funkci ředitele Národního institutu pro alergie a infekční nemoci (NIAID), vedoucího laboratoře NIAID pro imunoregulaci a také jako hlavní zdravotní poradce prezidenta Joe Bidena.

Jeho rezignace vstoupí v platnost v prosinci, uvedl Fauci.

Naznačil, že sice z vládních postů odejde, ale nepůjde do důchodu.

„I když odcházím ze svých současných pozic, do důchodu neodcházím,“ řekl Fauci. „Po více než padesáti letech služeb vládě se hodlám věnovat další etapě své kariéry, dokud mám ještě tolik energie a vášně pro svůj obor. Chci využít to, co jsem se naučil jako ředitel NIAID k dalšímu rozvoji vědy a veřejného zdraví a k inspiraci a vedení další generace vědecké elity, která pomůže připravit svět na budoucí hrozby infekčních nemocí.“

Jednaosmdesátiletý Fauci opakovaně naznačoval, že ze svých funkcí odstoupí, ale dosud se nezavázal ke konkrétnímu termínu rezignace.

Republikáni slíbili, že pokud v nadcházejících průběžných volbách získají kontrolu nad jednou nebo oběma komorami Kongresu, budou Fauciho a další „architekty“ americké pandemické politiky vyšetřovat.

„Dr. Fauci příhodně rezignuje na svou funkci v prosinci, než budou mít republikáni ve Sněmovně reprezentantů příležitost pohnat ho k odpovědnosti za ničení naší země v uplynulých třech letech,“ uvedl v prohlášení republikánský kongresman Andy Biggs.

Fauci vedl NIAID od roku 1984. Byl jedním z hlavních poradců prezidenta Donalda Trumpa pro pandemii covidu-19 a také poradce Joea Bidena od jeho nástupu do funkce v roce 2021.

Fauci si vysloužil nelibost za to, že doporučoval lockdowny ve snaze zpomalit šíření wuchanského viru, když přiznal, že záměrně uvedl americkou veřejnost v omyl ohledně nošení roušek, a za obhajobu NIAIDem financováné laboratoře v čínském Wu-chanu, která se nachází nedaleko místa, kde se vyskytly první případy covidu-19.

Fauciho příznivci tvrdí, že během pandemie byl hlasem rozumu a že jeho postoje se vyvíjely v závislosti na vývoji vědy.

NIAID je součástí Národního institutu pro zdraví (NIH).

Dr. Lawrence Tabak, úřadující ředitel NIH, ve svém prohlášení uvedl, že Fauci je „vzorovým veřejným činitelem“ a „vždy se řídí vědeckými poznatky“.

„Bylo mi mimořádnou ctí a výsadou pracovat po jeho boku a tolik jsem se od něj naučil – bude mi velmi chybět. Ale také se těším na to, co Tony bude dělat v budoucnu. Nepochybuji o tom, že bude mít i nadále obrovský vliv na svět,“ řekl Tabak.

Převzato z Epoch Times

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!