Do čela Komunistické strany New Yorku se dostala asistentka volební kampaně demokratky Ocasio-Cortezové

Bývalá poradkyně americké poslankyně Alexandrie Ocasio-Cortezové (Demokraté) nyní působí jako vysoká funkcionářka Komunistické strany státu New York.

Justine Medina dříve pracovala pro kampaň ultralevicové poslankyně demokratické strany USA Ocasio-Cortezové za její znovuzvolení v roce 2020. Medina měla na starost tvorbu klíčové politiky, jak uvádí deník The New York Post. (zdroj)

Její novou pozici ve výkonném výboru Komunistické strany státu New York zveřejnil stranický list People’s World (Lidový svět).

Komunistická publikace již dříve označila Medinu za spolupředsedkyni Newyorské ligy mladých komunistů v červenci 2021, poté co pracovala pro kongresmanku Ocasio-Cortezovou.

Medina je také aktivní členkou odborové organizace JFK8, která lobuje za ustavení odborů ve společnosti Amazon a vůdčí osobností celostátní kampaně za vytvoření odborové organizace v tomto internetovém obchodě.

Dlouhá historie krajně levicových názorů

Před a po znovuzvolení Ocasio-Cortezové v roce 2020 se Medina otevřeně prezentovala jako marxistka.

Podle údajů Federální volební komise (FEC), které zveřejnil deník The New York Post, obdržela Medina od února do listopadu 2020 více než 35 000 dolarů z účtu kongresmanky Ocasio-Cortezové.

Medina 21. března zveřejnila informace o tom, že během práce pro Ocasio-Cortezovou byla zodpovědná za „organizaci a psaní politických pravidel pro Anti-War Veterans & the Peace Movement“, což je hnutí brojíci proti válečným veteránům a „za mír“.

Podle starších tweetů, které deník New York Post objevil, její příspěvky na sociálních sítích ukazují na historii pro-marxistických prohlášení před a během jejího zaměstnání u Ocasio-Cortezové.

„Nuže jsem *komunistka*, ale pracuji pro AOC (Pozn.: Zkratka pro Alexandrii Ocasio-Cortezovou) & pomáhala jsem založit volební WG Queens DSA, takže v práci na volební linii Demokratů vidím užitečnost!“

napsala Medina na Twitteru v říjnu 2020

Komunismus je o rovnosti, demokracii, míru, pokroku pracujících, utlačovaných a lidstvu obecně,“

uvádí Medina s hrdostí na Twitteru o měsíc později

A to navzdory skutečnosti, že komunistické režimy v minulém století zabily odhadem 100 milionů vlastních lidí, praktikovaly totalitní kontrolu společnosti a zneužívaly média i justiční systém. Což platí i o současných komunistických režimech, které ve světě působí.

Radikální aktivistka také ve svých postech varovala odpůrce, že cesta ke komunismu bude „nevlídná“ k těm, kteří „blokují pokrok“, a dodala:

Komunismus je však dobrý a neměl by vás děsit.

Na otázku na Twitteru, zda věří v maoistickou nebo leninskou odrůdu komunismu, Medina odpověděla, že patří k „marxisticko-leninsko-robesonistické“ škole.

V tomto tweetu se Medina odkazuje nejenom na autora komunistického manifestu Karla Marxe a ruského revolucionáře Vladimíra Iljiče Lenina, ale také na takzvaného „Stalinova černého apoštola“, afroamerického zpěváka Paula Robesona, který mimo jiné udržoval úzké styky s komunistickou vládou bývalého Československa, které několikrát osobně navštívil. (zdroj)

Otec utekl z komunismu na Kubě

Deník NY Post také uvádí, že Medina je shodou okolností privilegované dítě, stejně jako mnoho jiných „extrémních levičáků“.

Její otec Omar Medina je překvapivě bohatým floridským právníkem, který však v minulosti utekl před komunismem z Kuby a přišel do Spojených států.

Jeho dcera však rozeslala sérii tweetů, v nichž svého otce označila za „bohatého anticastrovského… liberála“, který si „jen kupuje věci“.

„Pokud jde o její věrnost komunistické straně, nemohu být od ní vzdálenější. Je to velký problém,“

říká její otec Omar Medina v rozhovoru pro list The New York Post

„Moje rodina utekla před komunismem a moje dcera se mýlí, pokud jde o výhody, které tento politický systém poskytuje, nefunguje,“

řekl Omar Madina

Podle záznamů FEC darovala právní firma Omara Mediny tisíce dolarů na prezidentské kampaně demokratů Joea Bidena a Hillary Clintonové. (zdroj)

Historie zatčení

Paní Justine Medina hrála klíčovou roli v zabránění otevření sídla společnosti Amazon v New Yorku a stejně jako její bývalá nadřízená poslankyně Ocasio-Cortezová je dlouhodobým nepřítelem internetového maloobchodního gigantu.

Justine Medina se také úspěšně podílela na odborovém sdružování části zaměstnanců Amazonu, když pracovala jako balička ve skladu společnosti na Staten Islandu, uvádí se v článku, který napsala pro webové stránky komunistické strany. (zdroj)

Údajně má za sebou dlouhý rejstřík zatčení při protestech a v červnu 2020 byla nejméně dvakrát zatčena během nepokojů vyvolaných hnutím Black Lives Matter a Antifa, které se rozšířily po celém New Yorku.

Podle deníku The New Yorker byla Justine v minulosti zatčena newyorskou policií za pokus o poškození pamětní desky Freda Trumpa ve Woodhavenu v Queensu. (zdroj)

Překlad původního článku: M. K.

Převzato z The Epoch Times

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme