CROWN Act

CROWN Act prošel Sněmovnou reprezentantů USA stejně snadno, jako rasismus Trumpovi, říkají liberální komentáři k zákonu, který si dal do vínku ochranu Američanů před diskriminací z důvodu účesů. Ač se zdá, že Spojené státy pod vedením Josepha Bidena nedělají nic jiného, než bojují s rekordní inflací (8,5%), chrání jižní hranici přes kterou do země proudí 80% drog, přemýšlejí nad íránským jaderným programem a obchodním deficitem s komunistickou Čínou, není tomu tak. Demokratická strana má zkrátka dost času i na právní normy, které zakazují diskriminaci kvůli účesu.
 
Republikáni mezitím poslali Josephu Bidenovi otevřený dopis, aby začal konečně něco dělat s akutním nedostatkem kojenecké výživy, který americký trh zaskočil.
V úvodních paragrafech zákona můžeme zaznamenat celý smysl tohoto legislativního počinu. Dozvíme se, že vlasy jsou jedním ze základů rasové diskriminace a příčinou dlouhodobých předsudků a nezdravých stereotypů. Jde především o Afroameričany, kteří nosí tzv. afro, copánky, či dredy a jsou předmětem diskriminace i v ozbrojených silách, které pak trpí nižší mírou inkluzivity …
Zákon si nakonec můžete přečíst sami zde :
Zákon byl ve Sněmovně schválen skutečně snadno, a to poměrem hlasů 235 ku 189. S návrhem přišla demokratická zástupkyně Bonnie Watson Colemanová z New Jersey.
Právním základem zákona o vlasech je zákon o občanských právech z roku 1964, který zakazuje rasovou diskriminaci. Podle autora normy však soudy zákaz diskriminace vykládají dost individuálně (jak jinak by měly zákon vykládat, když každá projednávaná věc je jiná), což způsobuje nenaplňování zákona z roku 1964. Takže zákonodárcům nezbylo nic jiného, než diskriminaci kvůli účesům vtěsnat do speciální právní normy.
 
Joseph Biden byl takovým nápadem velmi potěšen a vyslovil mu jednoznačnou podporu.
Zákon o vlasech rozhodně není novinkou. Už v roce 2019 ho navrhoval demokratický senátor Cory Booker z New Jersey. Tehdy se však v horní komoře takový nápad neujal.
Nicméně, podobný zákon má už stát Kalifornie, Nevada, Colorado, Connecticut, Delaware, Maryland, Nebraska, New Jersey, Nové Mexiko, New York, Illinois, Oregon, Virginie a Washington (všechny jsou pod vládou Demokratické strany USA).
 
Demokratická zástupkyně z Ohia, Joyce Beattyová, po přijetí návrhu zákona ve Sněmovně neudržela slzy a vyzvala černošské děti, aby byly hrdé na svůj účes. (Beattyová je předsedkyně Kongresového černého výboru – Congressional Black Caucus).
Obava z nařčení z rasismu je klíčovým okamžikem amerického politického nebe. Proto norma získala podporu i 14 republikánů ve Sněmovně. Nejčastější komentáře k takovému podlézavému přístupu se shodují v tom, že zákon je v podstatě neškodný, a pokud o něj demokraté stojí, tak ať ho mají. To, co je nejméně zajímavé na lidech, jsou jejich vlasy.
 
Spory o účesy vznikají daleko nejčastěji z pracovněprávních vztahů, kdy si zaměstnavatel nepřeje, aby zaměstnanec udržoval konkrétní účes, který je buď nebezpečný pro výkon jeho práce nebo nevhodný z hlediska firemního marketingu a odporuje dress code, nebo třeba z hlediska hygienických požadavků. Většině zaměstnavatelů je jinak úplně putna, jaký konkrétní pačes si zaměstnanec pěstuje. V praktickém životě zákona to tedy neznamená vůbec nic, odmyslíme-li si úlitbu afrocentrismu. Potíže představuje jen služba v ozbrojených silách, kde se stále dodržuje přísný eurocentrický standard a platí jen velmi drobné výjimky. Jak se třeba letectvo vypořádá technicky s vysokým afro účesem pilota, dnes těžko soudit.
Skutečností však je, že CROWN Act nebyl dosud odhlasován v Senátu Kongresu, takže stále neplatí. Válí se tam už od 21. března …
 
Na obrázku je generálmajor Augustus Collins, bývalý velitel Národní gardy státu Mississippi při oslavách 239. narozenin americké armády ve Armed Forces Museum. Byl známý svým tvrdým přístupem k ustrojení a k celkovému vzhledu vojáků. Měl za to, že každý voják armádu reprezentuje.
 
 
Převzato z Facebooku autora. 
 
Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!