Copak je tohle fér?

Dennis Prager, zakladatel nejvlivnějšího amerického konzervativního média v USA – PragerU, při své návštěvě Prahy poskytl rozhovor Alianci pro rodinu. Zde Vám přinášíme jeho přepis. Jako jeden z předních obhájců manželství – svazku muže a ženy u Nejvyššího soudu v USA, upozorňuje na to, kam se situace po redefinici manželství ve Spojených státech dostala. Varuje před redefinicí manželství, protože podle jeho slov, levicová snaha změnit společnost na tomto bodě neskončí.

Čeští LGBTIQ+ aktivisté často říkají, že redefinice manželství nikomu neublíží a mnohým pomůže. Je to podle vás pravda? Změnilo se po přijetí stejnopohlavního manželství v americké společnosti něco?

Kdyby to nikomu neublížilo, nikdo z nás s tím nebude mít problém. Dovolte mi, abych něco osvětlil. Z pohledu homosexuála zcela rozumím tomu, že si chtějí vzít někoho stejného pohlaví. Máme s manželkou rádi mnoho homosexuálních párů a jsme si s nimi blízcí, ať už jde o ženy nebo o muže. Naše pozice není “proti homosexuálům”. Ale redefinice manželství je velká věc. A ta myšlenka, že to nikomu neublíží, je prostě lichá. Dám vám příklad z americké společnosti. Vy v Česku máte tu výhodu, že vidíte, co to dělá v Americe. Myslíte, že od té doby, co bylo manželství redefinováno, je ten vývoj zdravý? Jsem pro narovnání práv, ale ne pro to, aby se tomu svazku říkalo manželství. Pamatuju si, že když jsem v tomhle byl nejjasnější, tak že mi říkali, že na genderu přece nezáleží. A že vše na čem záleží je láska. A pamatuju si, jak jsem si řekl, fakt na genderu nezáleží? Nezáleží na tom, jestli jste muž nebo žena? To je nebezpečné. A pokud je to jen o lásce, tak jsem se dohadoval s gay představiteli a aktivisty a na jeden jediný argument mi nikdo z nich nebyl schopný odpovědět. Když jsme byli v národním rádiu, tak jsem se jich mezi jinými otázkami slušně zeptal na tuto. Jestliže je láska tím jediným kritériem, proč jste proti tomu, aby si bratr vzal sestru? Bratr může milovat sestru a sestra může milovat bratra. Proč byste tedy byli proti tomu? A nikdo, nikdy, za desítky let, co se tomuto tématu věnuji, nebyl schopen tu otázku zodpovědět. Ve společnosti se v sázku dává mnoho. Nikdy to neskončí. Požadavek levice na změnu společnosti nikdy neskončí. Za několik málo let jsme se od redefinice manželství dostali k tomu, že se redefinuje to, kdo je muž a kdo je žena. A to samé se stane tady.

Často jsme obviňováni z toho, že když jsme pro něco – pro ústavní definici manželství jako svazku muže a ženy – jsme proti někomu. Proti homosexuálům a celé gay komunitě. Jenže tak to není. Jak se s takovým argumentem vyrovnáváte Vy?

To je to, co levice dělá úplně ve všem. Nediskutují ten problém, ale označí vás za ty zlé. Není jediná věc, ve které by to nedělali. Například ve Spojených státech, vy to tu ještě nemáte, ale kdyby prošlo homosexuální manželství, tak by to byla hned další věc. Každý, kdo nebude říkat, že muž rodí, bude brán jako nenávistný člověk. To se právě děje v Americe. Můžou vám zablokovat twitterový účet, když budete sdílet, že muž nemůže rodit. To stačí k tomu, abyste byl nařčen z toho, že jste proti translidem a že jste transfob. Jako když vám dnes říkají, že jste homofob. A tak je to se vším. Nediskutují o problémech. V USA máme jako v každé jiné zemi mužské a ženské sporty. Ale muž, který se prohlásí za ženu, může soutěžit proti ženám v ženských sportech.To už se v mnohých státech děje. Máme jedno PragerU video o dívce na střední škole, ve státě Connecticut. Ta byla národní šampionkou v běhu. Pak se začali muži prohlašovat za ženy a začali soutěžit v ženských sportech. A tahle dívka už není šampionkou, ve všech záznamech jsou jako vítězové zapsány tyto transženy, tedy biologičtí muži. Copak je to fér k ženám? Zbláznili jste se? Pokud si myslíte, že je to k ženám fér, tak je s vámi něco špatně. A tak je to s množstvím Američanů. Přestali přemýšlet. Tak moc se bojí levice, že přestali přemýšlet. Každý přece ví, že je to nefér, aby biologický muž soutěžil proti biologické ženě. To proto existují ženské sporty. Pokud je to fér, pojďme zrušit ženské a mužské kategorie. Přísahám vám na všechno svaté, že tohle všechno přijde hned další den po uznání stejnopohlavního manželství. Nikdy to neskončí. Jde to proti tomu, co jsme tu měli v celých dějinách.

A je něco, co byste chtěl vzkázat českým zákonodárcům a široké veřejnosti ve věcech redefinice manželství?

Myslím, že klíčovým poselstvím toho, co jsem říkal je, že to prostě uznáním stejnopohlavního manželství neskončí. Když redefinujete manželství a dáte mu definici, kterou nikdy v lidských dějinách nemělo, zahráváte si s ohněm.

Video rozhovor můžete vidět zde.

Převzato od Aliance pro rodinu

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!