Co všechno Navalný říkal (a neříkal)

Navalný jednoznačně odsoudil ruskou invazi a prohlásil, že by se Ukrajina měla vrátit k hranicím z roku 1991. To byla jeho poslední oficiální pozice, kterou vyjadřoval z vězení skrze svého advokáta.

V roce 2014 měl pozici poněkud jinou a vyjadřoval jí v rozhovoru. (Že Krym se nemůže jen tak vrátit Ukrajině, ale mělo by tam proběhnout třeba nějaké referendum pod mezinárodním dozorem. Ta pozice na tu dobu ve skutečnosti nebyla nějaká vyloženě nerozumná.)

Navalný měl různé střety s jinými částmi ruské opozice a názorový vývoj. V ruském informačním prostoru suploval roli bulváru – odhaloval, jaký má Putin a kremelské vedení majetky a milenky. To, co v západních zemích je směsí bulváru a nějaké investigativní žurnalistiky, ale v Rusku je to odboj proti systému. Jeho videa na tahle témata patřila k těm naprosto nejsledovanějším.

Nelze říct, že by měl mimo to nějakou vyzrálou nebo ucelenou představu o tom, jak by Rusko mělo bez Putina vypadat. Jeho vyjádření k tomu by bylo (parafráze) asi jako vypadají západní země. Nějak ho kategorizovat jako velkoruského imperialistu co ve skutečnosti nebyl o moc lepší než Putin nebo Girkin neodpovídá realitě.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme

200 Kč 500 Kč 1000 Kč