Co se to s námi stalo?

Že muž je muž a žena je žena, jsme se nepotřebovali dozvědět teprve od britského premiéra, jehož prohlášení ocitoval server lidovky.cz. Jakkoli nás jistě potěší, že i britský premiér má dost zdravého rozumu, aby se k této samozřejmosti veřejně hlásil, už jenom fakt, že vůbec měl zapotřebí takovou trivialitu obhajovat, svědčí výmluvně o rozsahu území, kterého se podařilo dobýt progresivistické propagandě tvrdící, že pohlaví není biologickou daností, ale záležitostí individuální volby na základě subjektivních pocitů. 

Ještě před nějakými deseti lety by se tomu každý vysmál, dnes se o tom vedou akademické diskuse. A ano, už se nejen na akademické půdě ostrakizují a umlčují obhájci „zastaralých“ stereotypů, prý ve jménu svobodné volby a ochrany nebinárních menšin před „nenávistnými projevy“.

Odjakživa platilo, že dvě krát dvě jsou čtyři. Nechci malovat čerta na zeď, ale půjde-li to takhle dál, umím si představit, že někomu tahle matematika začne připadat jako zastaralý stereotyp a vytáhne do boje za právo jednotlivce určit si výsledek odlišný, zcela libovolný, jaký mu právě vyhovuje. V progresivistické ideologii totiž matematika ani biologie nic neznamenají, fakta nehrají roli, každý má svou pravdu, nejvyšší prioritou je blaho jednotlivce a všichni kolem jsou povinni jeho názory či pocity, jakkoli bizarní, akceptovat a respektovat. Není snad ani třeba vysvětlovat, k jak zničujícím důsledkům pro individuální duševní zdraví i společenské soužití taková ideologie vede.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme!