Co řekl Putin?

Vladimír Putin právě vystoupil před oběma komorami ruského parlamentu a oznámil připojení okupovaných ukrajinských oblastí k Rusku.

Co sdělil světu? Připojení okupovaných ukrajinských oblastí je naplněním Charty OSN – práva národů na sebeurčení. Rusové a obyvatelé oněch oblastí jsou přece jeden národ. Ukrajinci naopak národ v podstatě nejsou, protože hranice po roce 1917 a 1991 jsou umělé a nejsou vyjádřením vůle lidu. Neopomněl připomenout Velkou vlasteneckou válku a současný neonacismus a genocidu na Ukrajině.

Největší část projevu věnoval filipice proti Západu, Spojeným státům a „Anglosasům“. Spojené státy jsou světový hegemon, který se snaží podřídit si celý svět, chce mít vazaly – jsou to protektoráty, kolonie.. Připomněl otrokářství, středověk, expanzi na dálný východ i opiové války s Čínou. Nesměla chybět snaha o světovládu a rasismus. Současná válka je americký plán na zničení evropského průmyslu odstřižením od ruských energií. Ale.. „Anglosasové nemůžou lidi nakrmit dolarama, nemůžou si zatopit dolarama…“

Západ má být přitom Rusku být vděčný, svou krizi překonal jen díky přisvojení si surovin bývalého SSSR. Západ je dekadentní, s rysy otevřeného satanismu. Putin kritizoval genderovou ideologii, existenci termínů jako rodič 1 a rodič 2.

Mluvil o údajném slibu ohledně rozšiřování NATO a připomněl, že Rusko se vlastně jenom brání. Celé to zasadil do kontextu duchovního boje mezi tradiční ruskou kulturou a západní dekadencí.

Boj na Ukrajině označil za osvoboditelskou misi. Nová území bude Rusko bránit naši všemi prostředky. A tak na nich všechno znovu vybuduje…

Projev byl zjevně mířen na zahraniční publikum. Antikolonialistická nota měla potěšit třetí svět a levičáky, kritika genderové ideologie a západní dekadence zase hodnotové konzervativce.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme