Co je důležité

S podivem sleduju veřejné debaty: hlavním tématem je ona šílená diskriminace plynoucí z očkování. Postrádám reflexi na to, co znepokojuje mě. Naši zemi navštívil Franz Timmermans, výkonný místopředseda Evropské komise. O obsahu jednání, která tu vedl, jsme se mnoho nedozvěděli. 

Na pražském Hlavním nádraží před odjezdem do Ostravy sdělil, že jeden z důvodů, proč přijel, jsou výkyvy počasí a ty že jsou důsledek klimatické změny a ta že plyne z lidské činnosti. Načež odjel do Ostravy a tam ho ujistili, že se v Ostravě už brzy nebude těžit uhlí, budou se tam těžit data. To mě utvrdil v obavě, že jsme v rukou naprostých šílenců.

Bohužel najdeme šílence mezi těmi, kdo svými rozhodnutími ovlivňují naše životy, jako mezi těmi, kdo na sebe berou roli veřejného hlasu.

Pandemie přejde, čím víc lidí se nechá naočkovat, tím dřív to bude. Odhodíme roušky, začneme chodit do biografu a v nočních podnicích, považte, se bude smět tančit bez rizika, že dovnitř trhne URNA. Ale za benzín budeme platit šedesát korun za litr, topit budeme v zimě na 16 stupňů a piráti se postarají o to, aby provedení nařízení opatření bylo dodržováno (třeba nám instalují dálkově odečitatelný teploměr). Za komunismu býval jeden den v týdnu bezmasý (ano, jsem pamětník), dočkáme se jednoho dne v týdnu s masem (pokud možno umělým z mořských řas). A tak dále, mohu ve své realistické sci-fi vizi pokračovat.

Tohle je reálná hrozba a řeči pana Timmermanse o cirkulární ekonomice a řeči našich magorů o těžbě dat na Ostravsku mě utvrzují ve víře, že to přijde dřív než bych čekal i já.

Je to správná doba pro nekonečné debaty o tom, zda má hrdý občan deklarovat svobodnou vůli odporem proti očkování?

Já spíš doporučuju chystat si žlutou vestu.

Připomenu, že tu si navlékali Francouzi, než vyrazili do ulic, když jim vláda zdražila benzín. Mnohem míň, než jak se dá čekat v důsledku klimašílenství přicházejícího od Timmermanse a jeho spřeženců.

Převzato z Neviditelného psa

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!