Co chce vlastně Putin?

Skvělý vojenský analytik Tom Cooper píše o teď již oficiálních cílech ruského tažení. Jak známo, před třemi dny sehrál Erdogan roli Putinova emisara a tohle mu řekl během jejich setkání:

  1. Ukrajina musí uznat Krym jako součást Ruské federace a ukrajinský parlament to musí schválit coby dodatek k ústavě.
  2. Pojem „okupanti“ musí být odstraněn ze všech ukrajinských publikací a musí být uzavřena dohoda o „neutrální komplexní spolupráci“, kterou ratifikují parlamenty obou zemí.
  3. „Luhanská lidová republika“ a „Doněcká lidová republika“ musí být uznány jako nezávislé republiky a jejich suverenita musí být potvrzena OSN.
  4. Cherson a Záporoží musí uspořádat referenda pod záštitou OSN.
  5. Ukrajina musí přistoupit na postavení neutrální a nezúčastněné země, která na oplátku obdrží „bezpečnostní záruky“ OSN.
  6. Ukrajina se musí zcela demilitarizovat.
  7. Po dobu všech těchto „reforem“ a „provádění všech dohod“ by měl být na Ukrajině rozmístěn mezinárodní mírový kontingent OSN, který by chránil její hranice, jaderné elektrárny a letiště.
  8. Mimořádné volby do ukrajinského parlamentu.
  9. Mimořádné prezidentské volby.
  10. Úplná změna ukrajinské ústavy a její plná transparentnost, rovná práva pro ruskojazyčné občany a neutralita.

Soudě podle tohoto seznamu, podle toho, jak rychle schůzka skončila, a podle Erdoganova obličeje, když z ní vyšel – Zelenskij ho v podstatě poslal do prdele.  Což, ruku na srdce…, není žádné překvapení.

Můj názor: jistě, není to nic nového, vše je známé již z dřívějška. Ale je „hezké“ mít cíle Putlerovy třídenní války tak pěkně vymezené.

Samozřejmě že on je tak pěkně nevymezil – a tak se později bude vysvětlovat, že tyhle požadavky nejsou od něj; ba že řekl něco úplně jiného atd…. U něj je to tak vždycky…

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!