Chytří hlupáci z prestižních amerických univerzit

Židovský stát „nese plnou odpovědnost za tuto obrovskou ztrátu na životech …. zabíjení nevinných izraelských dětí je nezbytné …“,

napsala Ryna Workmanová, studentka právnické fakulty na York University (zde).

Nejedná se v žádném případě o ojedinělý úkaz v akademickém světě Spojených států. Na všech univerzitách patřících do skupiny těch nejprestižnějších v USA (tzv. Ivy League*), můžeme vidět v podstatě to stejné: Mimořádně kvalitní studenti, kteří však nedokáží rozeznat dobro od zla, a to ani v těch nejtriviálnějších případech. Což přitom s přehledem zvládá i každé malé dítě.

Když si projdete twitterový účet studentky Workmanové, bude vám jasné, že stále není s to pochopit, co konkrétně je na jejím vyjádření špatně. Dívka přitom není v tomto ohledu žádným ojedinělým extrémistou. Studentů s podobnými postoji je, bohužel, mnohem víc.

Např. studenti Harvardské univerzity vydali prohlášení, ve kterém z brutálního útoku Hamásu, během kterého zemřelo přes tisíc Izraelců, obviňují právě Izrael. Studenti Columbia University zase deklarovali, že akce Hamásu byla jen „protiofenzívou proti koloniálnímu útlaku židovských osadníků„. Studenti z Northwestern University sepsali manifest pod názvem ,,Spravedlnost pro Palestinu“. Tamní teenageři jsou totiž odhodlaní upozorňovat na hluboké bezpráví, kterému musí čelit ‚nebohý palestinský lid. ,,Palestinci nejsou agresory v této válce‘‚, dodávají studenti (zde).

Je neuvěřitelné, jak silnou podporu má Hamás u amerických studentů

Studenti naprosto sebejistě a nesebekriticky věří tomu, že tito vrazi, kteří zabíjejí nejen staré nebohé lidi, ale i ty úplně nejmenší děti, a to ještě obzvláště krutým způsobem, jsou ono pomyslné dobro. Jsou o tom bytostně přesvědčení a sepisují další a další deklarace.

Jak je to možné? Cožpak není tento “inteligentní výkvět“ schopen pochopit, že někdo, kdo uřízne batoleti hlavu nebo upálí zaživa celou rodinu, je jednoduše špatný a zkažený člověk?

Paradoxem je, že tito mladí elitáři z amerických prestižních univerzit povětšinou pocházejí z dobře situovaných rodin, nejsou zanedbaní špatnou výchovou ani nikdy netrpěli nezájmem rodičů – jsou to budoucí vládci Vesmíru. Asi nejlépe to vystihl politický komentátor Dan Bongino, republikán z newyorského Queensu, který prohlásil: ,,Jsou to chytří hlupáci!

Na obrázku vidíme Rynu Workmanovou (24), studentku New York University. Je černá, je nebinární a zastává komunistické postoje. A takových studentů je po celých Spojených státech nespočet.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme!

*Do skupiny Ivy League patří: Brown University, Columbia University, Cornell University, Dartmouth College, Harvard University, University of Pennsylvania, Princeton University, Yale University