Chvályhodné, milá EU, ale… cítím šídlo v pytli

V pondělí opět prošli demonstranti Prahou a žádali „osvobození Palestiny od řeky k moři‟, což znamená „zrušení‟ státu Izrael: bez vysvětlení, jak by k němu mělo dojít. Pondělí Evropská komise vydala Prohlášení o antisemitských incidentech v Evropě. Konstatuje v něm, že evropští židé znovu žijí ve strachu a „nejdůrazněji jak jen možno odsuzuje tyto opovrženíhodné činy‟. Píše se zde: „Žid, muslim, křesťan – nikdo by neměl žít ve strachu z diskriminace nebo násilí kvůli svému náboženství nebo své identitě. EU je odhodlána chránit blaho všech svých komunit, etnických, náboženských či jiných.‟ Správně, ani slovo proti. Prohlášení vrcholí:

„Již jsme zvýšili finanční prostředky EU na ochranu míst pro bohoslužby a dalších prostor a pracujeme na zpřístupnění větší podpory. Souběžně s tím zintenzivňujeme prosazování příslušných právních předpisů, abychom zajistili, že online platformy budou rychle a efektivně reagovat na antisemitský nebo protimuslimský obsah online, ať už jde o teroristický obsah, nenávistné projevy nebo dezinformace.‟

Tady nahmatávám šídlo v pytli. Co je dezinformace? Opět ta ošidná otázka. Je to báchorka o izraelské bombě a pěti stech mrtvých v nemocnici, jak to vykřikovala do světa britská BBC (Británie není člen EU) a po ní to s chutí opakovala další média Evropy? Přísně vzato, není to dezinformace v tom smyslu, že se nedá BBC (a navázaným médiím) dokázat zlý úmysl, je to jen levičácká tupost, která velí nekriticky přebírat jakýkoli blábol vypuštěný hlásnými troubami islamistické teroristické organizace Hamás. Ale ten zakrvavený chlapeček se šesti prsty na žalující ručičce, produkt umělé inteligence, to je čistý akt dezinformace, je to podvod s cílem vyvolávat nenávist. Co s tím?

Zatím nic, ale jak čteme, Evropská komise hodlá podporovat zavedení „ prosazování příslušných právních předpisů, abychom zajistili, že online platformy budou rychle a efektivně reagovat na antisemitský nebo protimuslimský obsah online‟. To, co se zatím nedařilo, totiž vytvoření náhubkových paragrafů a zřízení ministerstva pravdy – jen si vzpomeňme na nedávné debaty kolem toho u nás, to teď bude Komise tlačit pod záminkou potlačování antisemitismu.

Je třeba Komisi doporučit, ať nadále posílá své peníze Hamásu na zbraně a tunely a neplete se do on line platforem. Okno příležitosti je pro ni ale příliš dokořán otevřené a Komise hbitě do něho skočí. Zatím jí pod okny kanceláří budou pochodoval desetitisíce demonstrantů žádající zničení Izraele a vyhnání jeho obyvatel. Kam? I to jsme už slyšeli: do moře.

Zlomyslný dovětek: na stará kolena se může Miloš Zeman dočkat popotahování za svůj nápad vyhnat Palestince, jako jsme vyhnali po pětačtyřicátém Němce. Kam? Zeman je lidštější než Hamás: chce Palestince vyhnat do pouště.

Převzato z Neviditelného psa.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme!