Chápete pojem „nenávidět Židy“?

Hamas zavraždil přes 1400 Izraelců. Vyvolalo to jásot na ulicích v celém světě. Na elitních amerických univerzitách spílají profesoři zcela otevřeně židovským studentům a nazývají je „kolonizátory“. A vše pokračuje ve formě „critical whiteness“.

Nenávist vůči Židům prostě nechápu. Někteří mi mohou být nesympatičtí – což ale není důvodem k nenávisti. Náboženská ortodoxie se mi nezamlouvá – ale ani ta není důvodem k tomu, někoho nenávidět. A především není důvodem k tomu, vraždit.

Tedy nenávist. Nenávist vůči arogantním Židům, kteří věří, že jsou něčím lepším než druzí, možná i „výjimečným národem“? To se zcela neshoduje ani s islámem. Možná je lepší vysvětlení: závist. Závist vůči sionistickým osídlencům, kteří stáli na počátku izraelského zázraku poušť proměnit v kvetoucí zahradu. V malé zemičce, obklopené kolem dokola nepřáteli, být ekonomicky úspěšnými za těch nejmizernějších podmínek, to se nepromíjí…

Nenávist vůči Židům, nenávist vůči Izraeli. Nenávist vůči všemu modernímu, nenávist vůči Západu jako takovému? Vše to se dnes odehrává i mimo arabský svět. Není to nenávist vůči kapitalizmu jako takovému?

Američtí studenti na elitních univerzitách dnes doslova „vřeští“ a vyřvávají svou nenávist vůči Izraeli do světa. Na Harvardu prohlásilo sdružení 30 studentských skupin izraelský „režim“ za jednostranně odpovědný za současné násilí s tím, že „musíme zastavit likvidaci Palestinců“. Na George Washington University je hlásáno heslo: zapomeň na rozdíl mezi civilisty a vojáky – mezi osadníky a vojáky. Každý osadník je agresorem, i když se jen „válí na pláži“. Profesor na Cornell University shledal masakr v kibucu „obšťastňující a sílu přinášející“ událostí. Na Columbia University byl zmíněný masakr označen za „působivý výkon odporu“. Dle CNN poručil profesor na Stanfordu židovským studentům zvednout ruku a poté je označil za kolonizátory. Byl sice suspendován, ale ne propuštěn.

Takto je tedy vychovávána budoucí elita USA. Uklidňuje mne zde pouze to, že řada sponzorů stáhla dosavadní finanční podporu uvedených univerzit.

Uveďme zde pojmy „kritická rasová teorie“ a „teorie bělosti“. Dle nich Židé platí za „bílé“ a Izrael je „stát apartheidu“. Obojí je samozřejmě nesmysl, ukazující, kam dnešní nenávist směřuje. Země, které to nedotáhly na úroveň Izraele, jsou obětmi kolonializmu. A Izrael posledním kolonizátorem na Blízkém Východě.

Že je v mnoha zemích Afriky ještě dnes nouze a bída? Za to vše mohou pouze kolonizátoři. Co na tom, že jejich dnešní podpora končí v rukách despotů v těchto zemích? Kolonializmus je zde na vině. Na vině všeho.

Nový trend, zakotvený v „kritické rasové teorii“, nám praví: všichni jsou oběťmi, oběťmi zemí, kde vládne blahobyt. Je to destruktivní teorie, zanechávající po sobě pouze oběti. Ale pozor! Obyvatelé pásmy Gazy nejsou oběťmi Izraele, nýbrž vlády, kterou si sami zvolili. Izrael se z tohoto území definitivně stáhl v roce 2005.

Je jedno jak dopadne boj Izraelců vůči Hamasu: ve světě je dostatek těch, kteří jsou ochotni izraelské vítězství zmařit. Odkud pochází ta nenávist vůči Židům? Většina muslimů je k tomu vychovávána.

Mně se zdá, že na Západě se tato nenávist mění pomalu, ale jistě v sebenenávist – v patologickou nenávist vůči sobě samému. A to znamená v souvislosti se stále rostoucím podílem muslimů v evropských zemích zcela jednoznačně pouze jedno: kapitulaci, rezignaci, vzdání se všech vlastních principů, tradic a kultury.

Článek německé autorky Cory Stephan v magazínu pro politiku, ekonomii a kulturu TICHYS EINBLICK do češtiny přeložil Jan Vaněk.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme!

200 Kč500 Kč1000 Kč