Byznys s dětmi a evropské hodnoty

Zakazujeme užívat některá slova, abychom jimi neranili, nepohoršili či neurazili. Oslovení ‚dámy a pánové‘ prý může být pro někoho traumatizující, z tatínků a maminek děláme rodiče 1 a rodiče 2 a natřít si tvář černou barvou je prý rasismus. Přepisujeme historii, aby se žádná z privilegovaných menšin necítila být upozaděná. Potlačujeme vlastní tradice, abychom náhodou nezvýhodnili vlastní kulturu před kulturou jiných. Jsme posedlí hyperkorektností a za pravdu nepovažujeme skutečnost, ale to, na čem se dohodneme a co si odhlasujeme.

Tolik hlídáme, aby někdo neřekl něco urážlivého, či, nedej Bože, dezinformačního, že je s podivem, s jakou bohorovností ignorujeme osudy stovek miminek, které nyní trčí v ukrajinských krytech bez šance, že by je matky mohly obejmout, pohladit a utišit jejich pláč. Nemají žádnou státní příslušnost, jen přišly na svět jako výrobek, který si někdo bohatší zaplatil, protože, co by to bylo za rovnost a fér svět, když by nemohl mít dítě každý, kdo ho chce? Ne ty chudáky z ústavů, o něž není zájem. Ale ty, jež odnosí cizí, chudá matka, která bude vděčná za pár korun na živobytí, i když jí ten človíček, jehož v sobě devět měsíců nosila, bude po porodu vyrván z náruče. Proč nekřičíme: Kde jsou práva dítěte na maminku? Co jsme to za nestvůry, že se dokážeme hádat, zda se smí či nesmí používat slovo Vánoce a zároveň dovolíme těm nejvíce bezbranným způsobovat tolik bolesti a utrpení?

Život není snadný. A patří k němu kříže, které je občas těžké unést. Nechci zlehčovat bolest těch, kteří po dětech touží, ale nemohou je mít, ať už důvod neplodnosti, či v důsledku toho, že se mají rádi dva lidé stejného pohlaví. Ale nechtějme si vlastní štěstí zajišťovat tím, že budeme ubližovat jiným. Taková cesta je zlá, byť jsme si odhlasovali něco jiného.

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme!