Britská vláda oznámila konec pro-transgenderové politiky ve zdravotnictví

Britský ministr zdravotnictví oznámil, že připravuje cesty, jak zabránit mužům, kteří se identifikují jako ženy, používat ženská oddělení v nemocnicích. Ministryně vnitra zase informovala, že sexuálním násilníkům nebude povoleno měnit si pohlaví.

Oba vládní politici své postoje prezentovali na Konferenci konzervativní strany, která probíhá od 1. září až do dneška. Konzervativní strana je momentálně ve Velké Británii u moci, nicméně parlamentní volby by měly proběhnout už příští rok. Přestože přesný termín voleb ještě není znám, toryové už se snaží naplňovat požadavky, které po nich voliči chtějí.

Ministr zdravotnictví Steve Barclay ve svém úterním proslovu na konferenci uvedl, že hodlá vyřešit stížnosti na biologické muže, kteří používají nemocniční oddělení určená pro biologické ženy. Změna by znamenala, že trans ženy, tj. muži, kteří se identifikují jako ženy, mohou používat pouze mužská oddělení.


Proti konferenci Konzervativní strany protestovali 2. října v Manchesteru maskovaní příslušníci ultralevicového hnutí Antifa.


Zároveň potvrdil, že pacienti mají právo na to, aby jim intimní péči poskytoval příslušník stejného pohlaví.

„Po konzultaci koncem tohoto roku změníme ústavu NHS (britské zdravotnictví), abychom zaručili, že respektujeme soukromí, důstojnost a bezpečnost všech pacientů, uznáváme důležitost různých biologických potřeb a chránili práva žen.“

Opětovné zavedení správné terminologie

Ruší se i politicky korektní pojmy na zdravotnických stránkách. Barclay potvrdil, že „jazyk specifický pro pohlaví“ byl nyní plně obnoven na internetových stránkách NHS o zdravotních stavech, které se týkají žen, jako např. rakovina děložního čípku nebo menopauza.

Intervence ministra přišla asi rok poté, co NHS v rámci zavádění genderově neutrálního jazyka a inkluzivity vymazala z webových stránek informujících o ženských onemocněních slovo „ženy“ a nahradila jej výrazy jako „lidé s vagínami“. Inkluzivní jazyk byl zaveden např. na stránkách o rakovině děložního čípku, menopauze nebo těhotenství.

Ministr Barclay to označil za „nepřijatelné změny“ a před konferenčním sálem dodal:

„Potřebujeme v NHS zdravý přístup k otázkám sexu a rovnosti. Proto dnes oznamuji návrhy na jasnější práva pro pacienty. A mohu potvrdit, že jazyk specifický pro pohlaví byl nyní plně obnoven na stránkách zdravotního online poradenství o rakovině děložního čípku a vaječníků a menopauze.“

Webová stránka o menopauze ji dříve popisovala jako stav „kdy žena přestane mít menstruaci a již není schopna přirozeně otěhotnět“. V květnu 2022 změnila NHS popis tak, aby byl genderově neutrální: „Menopauza je stav, kdy se vám menstruace zastaví kvůli nižším hladinám hormonů.“

Lékařští odborníci si letos na jaře stěžovali u NHS na její nejasné vyjadřování o ženských nemocech a vyzvala vedení zdravotnického systému, aby znovu začalo používat výraz „žena/ženy“. CAN-SG jako mezioborové společenství lékařů uvedlo, že je znepokojeno změnami na webových stránkách NHS, z nichž zmizela „přesná a uctivá terminologie o zdraví žen“. Lékařské uskupení v otevřeném dopise uvedlo, že odstranění jazyka založeného na pohlaví ve zdravotnické komunikaci je diskriminační, „poškozuje ženy a podkopává zdravotní výsledky“.

Zákaz změny pohlaví pro sexuální predátory

Ministryně vnitra Suella Bravermanová na konferenci Konzervativní strany v Manchesteru slíbila, že zakáže sexuálním delikventům měnit si jméno nebo pohlaví, s cílem zlepšit předpisy týkající se registru sexuálních delikventů.

V současné době musí registrovaní sexuální delikventi informovat místní policii do tří dnů, pokud si změní jméno, ovšem někteří využili mezery v zákoně a hlášení se vyhýbají.

„Předložíme legislativu, která zabrání registrovaným sexuálním delikventům změnit si identitu. Budeme pracovat na posílení prověrek, aby mohly zachytit nezveřejněné změny identity. Něco vám řeknu, je mi jedno, jestli si někdo myslí, že to zasahuje do jeho lidských práv. Je čas se méně starat o práva sexuálních predátorů a více o práva obětí.“

prohlásila Bravermanová

Ministryně vnitra již dříve s ohledem na trans práva ve zdravotnictví prohlásila, že „trans ženy nemají místo na ženských odděleních ani v žádném bezpečném prostoru týkajícím se biologických žen“.

Podpora veřejnosti

V rozhovoru pro The Epoch Times zdůraznil Matt Goodwin, profesor politiky na University of Kent, soulad mezi názory ministryně Bravermanové a názory průměrného voliče, zejména na témata, jako je imigrace a identita.

„Jak ukazují poslední průzkumy, v otázkách, jako je imigrace a identita, má Suella Braverman často mnohem blíže k názorům průměrného voliče, než by si její kritici mohli myslet,“

vysvětlil profesor Goodwin

„Jen minulý týden 66 procent všech voličů podpořilo její tvrzení, že imigrace představuje pro Západ existenční hrozbu, zatímco velká část země, jak ukazují nejnovější údaje z British Social Attitudes, se rychle znechutila neúnavnou posedlostí transgenderovými právy,“

napsal Epoch Times akademik

Převzato z The Epoch Times

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme!