Bill Clinton o imigraci (v roce 1995)

Všichni Američané, a to nejen v nejvíce postižených státech, ale na všech místech této země, jsou oprávněně znepokojeni velkým počtem ilegálních cizinců, kteří vstupují do naší země. Pracovní místa, která zastávají, by jinak mohli zastávat naši občané nebo legální přistěhovalci. Veřejné služby, které využívají, zatěžují naše daňové poplatníky.

Proto naše administrativa přistoupila k agresivním opatřením, aby lépe zabezpečila naše hranice: přijetím rekordního počtu nových příslušníků pohraniční stráže, deportací dvojnásobného počtu nelegálních cizinců, kteří se dopouštějí více trestné činnosti, než kdykoli předtím, potíráním nelegálního zaměstnávání a zákazem poskytování sociálních dávek nelegálním cizincům. V rozpočtu, který vám předložím, se budeme snažit více urychlit deportaci nelegálních cizinců, kteří byli zatčeni za trestné činy, a lépe identifikovat nelegální cizince na pracovišti, jak doporučila komise vedená bývalou kongresmankou Barbarou Jordanovou.

Jsme sice národem přistěhovalců, ale jsme také národem zákonů. Pro národ přistěhovalců je špatné a v konečném důsledku sebezničující, když dovolí takové zneužívání našich imigračních zákonů, jakého jsme byli svědky v posledních letech, a musíme udělat více, abychom tomu zabránili.

Kdybychom tato slova dnes otiskli bez uvedení autora, většina čtenářů by asi měla za to, že je pronesl Donald Trump. Aneb co bylo normou i na levici ještě v devadesátých letech, je dnes chápáno jako extrém i na pravici…

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme

200 Kč 500 Kč 1000 Kč