Bez komunistů.cz u pomníku Milady Horákové 27. 6. 2022

 „Není možné, abychom na Den památky obětí komunistického režimu nebyli u pomníku Milady Horákové na Malé Straně,“ říká publicista a zakladatel iniciativy Bez komunistů.cz Petr Marek.

U pomníku akad. sochaře Josefa Faltuse na Pětikostelním náměstí hned vedle poslanecké sněmovny se v pondělí 27. června sešlo jen kolem dvacítky lidí. Přesto byla vzpomínka na komunisty zavražděnou Miladu Horákovou silná. Petr Marek z iniciativy Bez komunistů.cz pozval přítomné k zapálení svíčky i k rozjímání na poklidném náměstí, kam několikrát zavítal i se školními dětmi a jejich reakcí byl příjemně překvapený.

„Jdu s hlavou vztyčenou!“, napsala Milada Horáková v závěru svého dopisu na rozloučenou zhruba dvě hodiny před smrtí. A stejné motto mělo i setkání u jejího pomníku. Petr Marek připomněl, jak komunisté ve vykonstruovaných procesech často lidi umučili k smrt, aniž se o tom kdo dozvěděl, protože často se na úmrtním listě objevilo – selhání srdce. Také ostatky obětí režimu většinou nemohli jejich příbuzní pochovat. Stejný osud se týkal i Milady Horákové. V závěru pietního setkání si účastníci poslechli píseň kapely Epydemye – Milada.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme

200 Kč 500 Kč 1000 Kč