Bez komentáře: proč Němci stahují knihu o Vinnetouovi

“Sledovali jsme mnoho negativních reakcí na naší naší knihu ‚Mladý náčelník Vinnetou‘ a dnes jsme se rozhodli zastavit expedici titulu a vyjmout ho z naší programové nabídky.

Děkujeme Vám za Vaši kritiku. Vaše zpětná vazba nám zřetelně ukázala, že jsme tituly s Vinnetouem zranili city druhých. To nikdy nebyl náš záměr a není to ani slučitelné s hodnotami Ravensburgu. Výslovně se za to omlouváme.

Naše redaktorky*ři se intenzivně zabývají tématy jako je diverzita nebo kulturní přivlastnění. Kolegyně*ové diskutují o tom, co bude následovat a co to znamená pro budoucí programové řady, náš sortiment přepracujeme titul po titulu. K tomu přizvali i externí odborné pracovníky jako poradce a nasadili “sensitivity readers”, kteří naše tituly kriticky posoudí na správný přístup k citlivým tématům.

To se nám bohužel nepodařilo u vinnetouovských titulů. Rozhodnutí, tituly zveřejnit, bychom dnes již takto neudělali. Tehdy jsme udělali chybu a můžeme vás ujistit: poučíme se z toho!”

(Prohlášení pod účtem německého dětského nakladatelství Ravensburgerkinderbuecher na Instagramu)

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme

200 Kč 500 Kč 1000 Kč