Barack Obama, největší vypravěč roku 2022

Nobelovu cenu míru Barack Obama už má. Získal jí v roce 2009 za své vítězství v prezidentských volbách. Stal se tak vůbec prvním laureátem této ceny, který pro získání ocenění nemusel udělat vůbec nic. Na rozdíl od Arafata a Mandely, kteří se alespoň podíleli na vraždách, Obamovi stačilo jen nebýt bělochem.
A protože Barack Obama už dlouho žádnou cenu nezískal, usnesla se americká kulturní fronta, že jde o nedůstojný stav. Udělila mu proto včera cenu Emmy za nejlepšího vypravěče za namluvený komentář k dokumentárnímu seriálu Netflix „Naše skvělé národní parky“. Pětidílná série o parcích z celého světa produkovala firma Higher Ground, která patří manželům Obamovým.
Cenu si Obama převezme 12. září v losangeleském Microsoft Theatre.
Obama v minulosti získal i cenu Grammy za audioknihu dvou svých memoárů. V roce 2006 to bylo za „The Audacity of Hope“ a v roce 2008 za „A Promised Land“. I jeho manželka, Michelle Obamová, získala vlastní cenu Grammy. Bylo to v roce 2020 za přečtení své vlastní audioknihy.
Ceny Emmy uděluje Televizní akademie (Academy of Television Arts & Sciences + International Academy of Television Arts and Sciences) už od roku 1949.
Na obrázku vidíme Baracka Obamu (61), brzkého držitele ceny Emmy, který o Donaldu Trumpovi v roce 2016 řekl, že je pro výkon prezidentského úřadu „jedinečně nekvalifikovaný“.
V témže roce ho ještě stihnul pokárat za jeho nepřijatelné vyjadřování vůči muslimům a také připomněl Trumpovy šovinistické výroky o ženách, za které by „neměl být do Oválné pracovny vůbec vpuštěn“. Donald J. Trump je podle Obamy prý „nedotknutelný miliardář, jehož deklarovaná podpora obyčejnému člověku – bílé dělnické třídě, která ho přivedla k vítězství ve volbách – nebyla ničím menším než velkou lží“.
Trump by neměl mít kontrolu nad jaderným arzenálem země, řekl ještě Barack Obama, když se začaly šířit pomluvy o neschopnosti Trumpa ovládat Twitter. „Pokud někdo neumí spravovat účet na Twitteru, nemůže mít na starost jaderné kódy“.
Získání ceny Emmy je pro Obamu určitým vyvrcholením jeho dramatické tvorby a můžeme bez nadsázky také konstatovat, že bez svého strhujícího talentu vytrvale lhát, by nejvyšších met v showbyznysu jistě nedosáhl. Zasel mezi Američany tak mohutnou míru rasové nenávisti, které nedosáhl ani John F. Kennedy. V tomto ohledu si Emmy – cenu televizní zábavy bezesporu zaslouží.
Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!