A zase ti Maďaři…

A pak věřte mainstreamovým médiím… ČTK právě vydala zprávu, převzatou od německé agentury DPA o tom, jaký poprask vyvolalo setkání maďarského ministra zahraničí Pétera Szijjártó s vedením pařížského bankovního domu Rothschild. Aby čtenář vše správně pochopil, upozorní, že „vláda premiéra Viktora Orbána nechává šířit v jádru antisemitské spiklenecké teorie, podle nichž světu skrytě vládnou mocné finanční skupiny“ a „provládní média pravidelně píší o rodině židovských bankéřů Rothschildů v souvislosti s údajnou „světovládou“. Pak se ale dozvíte, že veškeré pobouření vzniklo jen na Facebooku, kde se Szijjártó schůzkou pochlubil. Maďarsko je přitom konzistentně nejvíce proizraelským členem EU, Orbán má mimořádně dobré vztahy s Netanjahuem i s ortodoxní židovskou komunitou v zemi a znalci Maďarska se podivují, kde že se to o tom židovském spiknutí vlastně píše.

Celou zprávu ČTK přikládáme:

Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó rozzlobil své podporovatele pracovním setkáním s vedením pařížského bankovního domu Rothschild. Jeho příspěvek, v němž o jednání informoval, vyvolal na facebooku vlnu ostře kritických komentářů. Agentura DPA připomněla, že vláda premiéra Viktora Orbána nechává šířit v jádru antisemitské spiklenecké teorie, podle nichž světu skrytě vládnou mocné finanční skupiny.

Provládní média pravidelně píší o rodině židovských bankéřů Rothschildů či o americkém investorovi a filantropovi pocházejícím z Maďarska Georgi Sorosovi v souvislosti s údajnou „světovládou“.

Szijjártó podle DPA očividně píchl do vosího hnízda, když ve čtvrtek zveřejnil na facebooku fotografie ze svého pařížského jednání s Rothschildy a opatřil ji titulkem: „Rodina Rothschildů (…) představuje jednu z nejbohatších a nevlivnějších bankovních dynastií na světě. (…) Její podnikání je silně přítomno i ve střední Evropě a jsme rádi, že s nimi spolupracujeme.“

Pod příspěvkem se od té doby vyrojila celá řada nenávistných i posměšných komentářů, uvedl dnes opoziční zpravodajský server 444.hu. V mnohých lidé opakovali zmíněné konspirační teorie. „S Rothschildy se nesmí jednat! Jsou původcem všeho neštěstí! Jsou mocností v pozadí (…) Zdaleka se jim vyhnout!“ zněl jeden z komentářů. „Právě Rothschildové vynalezli (covidovou) pandemii,“ zněl jiný, zatímco další přirovnal bankéřskou rodinu k „rakovině“ a „nádoru“.

„Jsou jako Soros? Protože jestli jsem si to přečetl správně, tak jsou ještě horší. Proč s nimi křesťanská vláda vůbec jedná?“ ptal se jeden z uživatelů. Další komentující, který se označil za podporovatele Orbánovy vládnoucí strany Fidesz, ve svých příspěvcích vyjadřoval pochybnosti, zda se Szijjártó „nevydal špatným směrem“.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme

200 Kč 500 Kč 1000 Kč