A zase ten Hunter…

Jonathan Ernst/Reuters

Hallie Bidenová je vdova po starším synovi Josepha Bidena, Beau Bidenovi, který po těžké nemoci zemřel v lednu 2015. Potom, co Beau Biden zemřel, ujal se mladé vdovy Hallie její švagr – mladší syn Josepha Bidena, Hunter.

Hunterovi bylo švagrové tolik líto, že se dokonce rozvedl se svou manželkou Kathleen, kterou nechal spolu s jejich třemi dětmi zcela bez prostředků. V letech 2016 – 2018 spolu Hallie a Hunter žili, a to až do té doby, dokud se neprovalilo, že Hunter má milenku.

Kam s tou zbraní?

Ono v podstatě o žádný milenecký, ve smyslu bokovního – paralelního vztahu, nikdy nešlo – šlo o náhodný románek s Lunden Alexis Robertsovou z Arkansasu, a takových měl Hunter předtím i potom mnoho. Nicméně ne z každého takového vztahu bylo počato dítě.

Jakmile se Hallie Bidenová o dítěti z Arkansasu dozvěděla, tak se s Hunterem rozešla. A protože je Hunter vyloženě rodinný typ – je pro více rodin – rozchod se svou švagrovou vyřešil rychle: V květnu 2019 se oženil s Melissou Cohenovou.

Ale zpátky k Hallie Bidenové, která v určité době viděla v Hunterovi alespoň kousek ze zemřelého manžela.

Hallii tuze trápilo, že Hunter často musí lítat po nocích, musí se opíjet se svými partnery, aby obchodně uspěl, a občas si kvůli obživě rodiny musí dát i kokain, aby své obchodní partnery nezklamal. Zkrátka, Hunter by se kvůli rodinnému pohodlí snad i uchlastal k smrti. Nejen kvůli špatné životosprávě měla Hallie o Huntera strach. Větší obavy měla ze zbraně, kterou Hunter vozil ve svém voze. Samozřejmě, že jí měl kvůli ochraně rodiny… Ale tu chrání FBI, řekla si Hallie a zbraň hodila 28. října 2018 před supermarketem v Delaware do odpadového koše.

Jak uvádí policejní zpráva, jakmile se to Hunter dozvěděl, jeli spolu s Hallií k supermarketu a prolezl snad všechny odpadkové koše, ale zbraň už tam žel nebyla.

Jak ale dále vyplývá z výpovědi prodavače (zaznamenané policií, ještě předtím, než Hunter nahlásil policii ztrátu své zbraně), navštívili agenti tajné služby obchod, ve kterém Hunter zbraň zakoupil. Agenti si odvezli veškeré písemnosti ke zbrani – nejspíš kvůli národní bezpečnosti.

Příběh Hunterovy ztracené zbraně zaujal neziskovou organizaci Judicial Watch, která se specializuje na otevřenost státní správy vůči veřejnosti.

Judicial Watch požádala 25. března 2021 Ministerstvo vnitřní bezpečnosti USA, na základě zákona o svobodném přístupu k informacím, o zpřístupnění všech neutajovaných informací ve věci vyšetřování Huntera Bidena a jeho zbraně v delawarské popelnici.

Ministerstvo odpovědělo Judicial Watch hned 2. dubna 2021 s tím, že jisté záznamy k věci má, že je vyhodnotí a eventuálně je co nejrychleji zpřístupní.

Další zprávu z ministerstva obdržela Judicial Watch až 13. října 2022. V té se psalo, že odpověď ministerstva z dubna 2021 byla odeslána omylem a že ministerstvo žádné záznamy k záležitosti ztracené zbraně Huntera Bidena nemá a nikdy nemělo.

Co na to soud?

Ministerstvo tedy na žádost nereagovalo adekvátně a tak Judicial Watch nezbylo nic jiného, než podat 19. září 2022 žalobu k federálnímu Okresnímu soudu pro District of Columbia.

Žalobou se Judicial Watch domáhá zpřístupnění informací o tom, proč se tajná služba vůbec zajímala o ztracenou zbraň Huntera Bidena. Judicial Watch má jednoduše podezření, že federální tajná služba chrání syna Josepha Bidena před řádným policejním vyšetřováním a event. stíháním. Judicial Watch nevidí žádný důvod k tomu, aby se bagatelním  případem ztracené zbraně zabývaly federální úřady.

Po podání žaloby se Ministerstvo vnitřní bezpečnosti USA nečekaně ozvalo soudu a oznámilo mu,  že se úředníci podívali všude, a i tam, kde obyčejně nic není, a jako na potvoru právě tam našli více než 400 stran hlášení, které souvisí se ztracenou zbraní Huntera.

Ministertvo požádalo soud o čas do 9. ledna 2023, dokdy je schopna nalezené dokumenty vyhodnotit, zda mohou či nemohou být zveřejněny.

Věc má pochopitelně více rozměrů. Ztracenou zbraň mohl Hunter Biden použit k trestné činnosti a tvrzení, že jí Hallie odhodila do popelnice, mohlo představovat jen krycí manévr. Zbraň také mohla použít sama Hallie k trestnému činu nebo jiná osoba, která věděla, že se nalézá ve vozidle Huntera. Uvěřitelných variant, co se vlastně stalo, je zkrátka mnoho.

Zbraň nakonec nalezl v odpadkovém koši místní bezdomovec a zatím není známo, že by byl prostřednictvím této zbraně spáchán nějaký trestný čin. Třeba se skutečně nestalo nic jiného, než že se Hallie často sjetého Huntera bála a zbraně se chtěla jen takto neobratně zbavit…

Co tajná služba?

Důležitá tedy zůstává role tajné služby, konkrétně United States Secret Service (USSS), která se zabývá mj. ochranou vysokých federálních politiků a jejich rodin. (USSS spadá pod Ministerstvo vnitřní bezpečnosti USA a proto je žaloba podávána právě na tento úřad.)

To, že by Ministerstvo vnitřní bezpečnosti USA zpřístupnilo dokumenty, které by dokazovaly porušení zákona ze strany tajné služby, nevěří samozřejmě nikdo. Jenže Hunter Biden je Achillova pata Josepha Bidena a důkazů o tom, že Bílý dům brání řádnému policejnímu vyšetřování Huntera, je už dnes na zahájení impeachmentu Josepha Bidena víc než dost…

Na obrázku vidíme Hallii Bidenovou (49). Matka Hallie, židovka Joan Oliverová, byla shodou okolností dětskou láskou katolíka Josepha Bidena. Hallie Bidenová má z manželství s Beau Bidenem dvě děti, dceru Naomi a syna Huntera. Je členkou správní rady Beau Biden Foundation for Protection of Children, organizace zabývající se ochranou dětí před sexuálním zneužíváním. Joseph Biden této nadaci fandí.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010  Děkujeme!