Tento týden byla zveřejněna zpráva speciální komise, jejímž cílem bylo prozkoumat zpravodajské aktivity spojené s prezidentskou kampaní v roce 2016. Hlavním bodem zprávy je vyšetřování údajného napojení kampaně Donalda Trumpa na Rusko.
Zpravodajství o ruských konexích Donalda Trumpa bylo hlavním tématem médií téměř nepřetržitě dva roky. Za svoje zpravodajství o kauze obdržely New York Times a Washington Post nejvyšší ocenění, Pulitzerovu cenu.
V roce 2020 jmenoval tehdejší nejvyšší státní zástupce vyšetřovací komisi, která měla připravit zprávu „o zpravodajských aktivitách a vyšetřováních vztahujících se k prezidentské kampani roku 2016″. Vyšetřovací komisi vedl John Durham. Jeho zpráva má přes 300 stran a je veřejně přístupná. Ve zprávě se uvádí (výběr, překlad, mezititulky autor):
Vyšetřování bez důkazů
„V okamžiku, kdy FBI zahájila vyšetřování ruských kontaktů Donalda Trumpa, neměla žádné informace, které by naznačovaly, že by kdokoli z Trumpovy kampaně byl kdykoli v minulosti v kontaktu s nějakými ruskými zpravodajci.”
„Zkušení analytici FBI na Rusko neměli žádné informace o tom, že by se Trump stýkal s ruskými vedoucími představiteli, a ani jiní lidé na citlivých pozicích v CIA, NSA a na ministerstvu zahraničí nevěděli o důkazech týkajících se tohoto tématu.
Závažné nedostatky ve vyšetřování
„Vyšetřování odhalilo, že práce vrcholného vedení FBI vykazovala závažné nedostatky při analýze obdržených informací, zejména pokud byly obdrženy od politicky spřízněných osob. Zvláště FBI spoléhala na vyšetřovací tipy, které poskytli nebo financovali Trumpovi političtí protivníci.”
FBI při žádosti o soudní povolení falšovala informace
„Právník FBI se dopustil trestného činu, když upravil text emailu, na základě kterého FBI žádala o soudní povolení ke sledování.”
Britové se odmítli na vyšetřování podílet
Durhamova zpráva obsahuje přepis rozhovoru zástupce FBI v Londýně a vedoucího agenta.
Zástupce: „Říkáme Britům všechno?”
Agent: „Ano.”
Zástupce: „Sakra, to je slabé.”
Agent: „Já vím.”
Zástupce FBI v Londýně později uvedl, že Britové už toho mají dost a odmítli se na kauze dále podílet. Podle zprávy řekli doslova, „že to ani za boha dělat nebudou”.
Lidé se znalostí věci v médiích lhali
Bývalý ředitel CIA John Brennan v médiích opakovaně prohlašoval: „Vím o informacích a zpravodajských poznatcích, které odhalily kontakty mezi ruskými představiteli a osobami zapojenými do Trumpovy politické kampaně. Prezident Trump lže.”
Pozn. autora: Tento text ve zprávě není, ale aktivity Johna Brennana jsou zmiňovány.
Hillary Clinton byla organizátorem celé akce
FBI obdržela zpravodajské informace od důvěryhodného zahraničního zdroje o „kampani Hillary Clinton, jejímž plánem bylo znedůvěrohodnit Donalda Trumpa tím, že bude spojován s Vladimirem Putinem s cílem odvrátit pozornost od vlastních problémů Hillary Clinton vyplývajících z používání privátního emailového serveru”.
Kauza Hillary Clinton (vsuvka)
Hillary Clintonová v pozici ministryně zahraničí posílala vládní emaily přes nechráněný server ve svém domě. Jednalo se o více než deset tisíc emailů, z nichž podle FBI 81 emailových konverzací obsahovalo utajované skutečnosti.
Právníci Hillary Clinton poté použili speciální software, aby smazali emaily z jejího osobního serveru tak, že „je nepřečte ani Bůh“, jak uvedl senátor Gowdy při slyšení. Použitý software s názvem BleachBit podle výrobce znemožňuje jakoukoli záchranu smazaných dat.
Jak zaznělo v rozhovoru na CNN, Hillary Clinton na svoji obhajobu uvedla, že nevěděla, že písmeno „C“ na materiálech značí utajované skutečnosti. Dále CNN potvrdila, že Hillary Clinton používala 13 telefonů značky BlackBerry a 5 ipadů. Poté, co FBI zjistila existenci privátního serveru, tým Hillary Clinton všech 13 telefonů zničil tak, že je rozbil na padrť kladivy. (Zdroj CNN.)
Vyšetřování ruských konexí Donalda Trumpa odstartovala takzvaná Steelova zpráva, kterou si zprostředkovaně objednala a zaplatila kampaň Hillary Clinton. Více zde.
Durhamova zpráva dále uvádí, že se FBI kauzou Hillary Clinton dále ani v nejmenším nezabývala.
Věděli to i v Bílém domě
„FBI nekonala, přestože důležitost zpravodajských informací o plánu Hillary Clinton byla taková, že ředitel CIA o něm informoval prezidenta, víceprezidenta, (pozn. autora: Baracka Obamu a Joe Bidena), vrchního státního zástupce, ředitele FBI a další vrcholné vládní představitele během dní od obdržení těchto informací.”
Dvojí metr
„Rychlost a způsob, se kterým FBI otevřela vyšetřování ruských konexí Trumpovy kampaně během volebního období na základě hrubých, neanalyzovaných a nepotvrzených údajů, je znatelně odlišná od způsobu, jakým FBI přistupovala k možným pokusům o zahraniční vměšování do volební kampaně Hillary Clinton.”
Tolik Durhamova zpráva.
New York Times
New York Times okomentoval Durhamovu zprávu takto: „Zpráva odkryla málo podstatných nových informací o vyšetřování a nepřinesla ohromující odhalení o politicky motivovaném jednání FBI, které Donald Trump tvrdil, že Durhamova zpráva přinese.”
Převzato ze syrzdarma.cz
Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme