Tohle Středula neumí…

Neúspěch odborářské demonstrace hodně souvisí s info kanály. Organizátoři těch předešlých demonstrací  jsou zkrátka s lidmi v mnohem těsnějším kontaktu, na Facebooku i na jiných sociálních sítích (na Telegramu jsou skupiny s desetitisíci lidmi, kde se šíří takové pitomosti, že by se i ruská propaganda červenala), na různých alternativních blozích, alternativních videokanálech, méně v řetězových mailech atd.

Jsou s lidmi v každodenním kontaktu a umějí v nich tak probudit emoce a dovést je i na ten Václavák. Získat si něčí důvěru, aby zvedl zadek a někam přijel stát (a dnes už i mrznout), to není o pětistovce kapesného (nejedná-li se o bezdomovce či rezidenta v Chánově).  Je to o emoci, o pocitu sounáležitosti. A to nevzniká lusknutím prstu.

Středula takové infokanály zjevně nemá. Může si je vybudovat, samozřejmě. Pokud bude správně komunikovat a získá si jejich důvěru (jeho voličská základna opravdu není na Twitteru). Je to mírně off topic, ale jenom mírně; před nedávnem si do podcastu Kecy a politika pozvali Rajchla, tu novou politickou hvězdu na alternativním nebi. (Pusťte si to, je to strašně sprosté.) Na Twitteru dostali strašně vynadáno, že mu dávají prostor a on tak vábí duše. Musela jsem se smát. Ten podcast poslouchá pár tisíc lidí. Rajchlova videa mají statisícový dosah, chodí k Bobošíkové do jejího pořadu na YouTube, kde má každé video desetitisíce zhlédnutí.

Řada liberálů stále žije v 90. letech, kdy neexistovalo nic než papír a oni mohli regulovat, kdo do něj bude mít přístup. A pořád jim nedochází, že deplatformizovat lze někoho jedině v případě, že jste vlastníkem platformy. Což už prostě ani náhodou nejsou. Já budu samozřejmě radši, když bude zájmy této části společnosti reprezentovat Středula, než nějací obskurní chlapíci s milionovými dluhy a podivnými styky (jedno podporuje druhé). Ale moc dobře to nevidím.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme