Takový hezký příklad manipulace…

Pozor! Najdou se organizace, které chtějí prosadit manželství homosexuálů. Mají podporu některých poslanců a poslankyň. Mnozí se už otevřeně vyjádřili, řada z nich navštívila Prague Pride a někteří dokonce luxusní soukromé orgie na Pride v Berlíně (!). Tváří se, že jim jde o svobodu, ale ve skutečnosti chtějí zničit rodinu, svobodu a indoktrinovat naše děti. Jezdí na tajná setkání na Západě, kde píší dokumenty o zničení rodiny. Jedna spřátelená organizace zjistila, že na tyto aktivity proudí od globalistů do Evropy desítky milionů dolarů. Je možné, že tyhle obří sumy jdou právě k nim. Máme se na co těšit! Sdílejte to, než to smažou!

Kdybych opravdu napsal takový článek, celkem oprávněně mě může kdokoliv zařadit někam po bok Aeronetu, Parlamentních listů nebo Protiproudu.  Jenže takový text opravdu vyšel – na stránkách iniciativy Jsme Fér, prosazující manželství homosexuálů. Jen s opačným znaménkem, zato na podobné argumentační úrovni. Cílem se staly české konzervativní organizace Aliance pro rodinu a Hnutí Pro život ČR, které autor bez jediného důkazu obvinil z toho, že „je možné, že obří sumy…od amerických křesťanských fundamentalistů, napojených na Donalda Trumpa… šly právě k nim“.  Kéž by, dodávám…

Kde jsou bojovníci s FakeNews?

Že  za moderní a demokratickou hodnotu považují ve Jsme Fér právo na potrat, nepřekvapuje. Že sexuální výchova (v jejich podání samozřejmě) je důležitá pro zdravý psychosexuální vývoj dětí, že  je Aliance pro rodinu zpátečnickou organizací nebo Hnutí Pro život ČR pro změnu ultrakonzervativní, si autor také jistě může myslet. My s ním budeme nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co s tím můžeme dělat. Že ale na základě naprosto povrchních informací vytváří obraz jakési celosvětové tajemné konspirační sítě, jejíž součástí jsou i zmíněné české organizace, to si zaslouží menší rozbor. Zasloužilo by si to rozbor i u samozvaných auditorů pravdivosti jako jsou manipulatori.cz a různí bojovníci s Fake News, ale tam jsou odjakživa na jedno oko slepí. Na to levé…

Co se v článku tedy píše? Autor cituje „analýzu“ britské organizace Open Democracy. Podle ní směřují do Evropy od „amerických křesťanských fundamentalistů“ desítky milionů dolarů na „ultrakonzervativní“ aktivity. Ačkoliv jde o tok peněz z let 2008 – 2017, mají údajně společné jmenovatele: sdružují „křesťanské pravicové extremisty a extremistky a  jsou napojené na Donalda Trumpa (či jeho blízké spolupracovníky).“ Snad neprozradím žádné tajemství, když napíšu, že Trump se prezidentem stal až v roce 2017 a do doby své překvapivé prezidentské kampaně se politicky prakticky neangažoval a už vůbec ne v ochraně rodinných hodnot. Ve skutečnosti se jedná o to, že pouhých dvanáct (podle infografiky OpenDemocracy) konzervativních a křesťanských organizací finančně podporuje nějaké projekty v Evropě (jako by to byl zločin), aniž by analytici Open Democracy sdělili jaké. Místo toho rozjíždí fantastickou vizi sítě ultrapravice ve světe, provázané se Světovým kongresem rodin. Ten se mimochodem svého času (1997) sešel i v Praze (účastnil se ho například nebožtík Josef Lux, známý ultrapravičák). Je ale samozřejmě krajně pravicový, protože se ho účastní „krajně pravicoví“ politici z „krajně pravicových“ stran jako Fidesz, Právo a Spravedlnost nebo italská Liga. Nutno říct, že mezi stovkami účastníků se nějaký ten exot najde. Při zběžném přečtení seznamu například zástupci srbské (skutečně krajně pravicové) strany Dveri. Ale jistě tam nepatří drtivá většina účastníků, například bývalí slovenští ministři Daniel Lipšic nebo Vladimír Palko, europoslankyně Anna Záborská, bývalý australský vicepremiér John Anderson, známý italský politik a kandidát na eurokomisaře Rocco Buttiliogne, prezident Panafrického parlamentu Roger Dang Nkodo či ugandská ministryně Lucy Akelo… Zjištění, kdo je „krajně pravicový“ přitom OpenDemocracy bez dalšího převzala od mnohokrát zkompromitovamé americké aktivistické organizace Southern Poverty Law Center (SPLC), která je známá tím, že na svůj seznam  nenávistných skupin a osob dává kdekoho, včetně slavného amerického  černošského lékaře a současného ministra bytové výstavby Bena Carsona, v Somálsku narozené ateistické antiislámské bojovnice Ayan Hirsi Ali nebo britského muslima a anti-islamistického aktivisty Majida Nawaze   (ten se  s SPLC soudil a vysoudil omluvu a tři miliony dolarů).

Pozadu za Jsme Fér nezůstal ani levicový web A2larm, kde vyšel podobný článek se stylovým názvem Návrat do středověku v režii křesťanských fundamentalistů. Jen místo Světového kongresu rodin jako hlavního Satana vykreslil neformální sdružení Agenda Europe. A celé to ještě jednou skoro totožně převyprávěla Apolena Rychlíková v Českém rozhlase Plus, včetně hezké konspirace z domácího prostředí: „Z církve se s nástupem Dominika Duky stala úderka nacionalismu a xenofobie, jeho mravenčí práce na transformaci církevních institucí na instituce hlásající věrnost národu se děje v dokonalé kooperaci s Hradem a dalšími národovci.“ Je zajímavé, jak mají levičáci představu o tom, že na pravici vše funguje dokonale, peníze tečou a všichni se všemi hladce spolupracují a mají stejné cíle. Úplná Kominterna…

Kdo koho financuje

Nuže, je na čase přiznat barvu: ano i konzervativci občas opouští republiku, hovoří cizím jazykem a stýkají se s lidmi podobných názorů. Ano, i konzervativní organizace, které mají to štěstí a mají nějaké peníze, rozdělují granty. Jsou to navíc prakticky vždy peníze, ze soukromých zdrojů, žádné eurodotace na gender mainstreaming. To, že ideově spříznění filantropové financují sobě blízké organizace, by na levici měli vědět. Třeba George Soros právě Open Democracy nebo koneckonců i u nás feministické projekty nebo politický aktivismus například u organizací Rekonstrukce státu, Oživení, Nesehnutí, Otevřená společnost, AutoMat nebo Transparency International. Přesto je pravdou, že ani Aliance pro rodinu, ani Hnutí Pro život ČR žádné horentní sumy z USA nedostávaly a nedostávají. A co že má být důkazem těch podivných finančních toků do ČR? To, že jedna americká organizace American Center for Law and Justice (ACLJ), vedená evangelikálním pastorem Patem Robertsonem podle webu Christian Science Monitor v roce 2007 „pomohla porazit zákon o stejnopohlavních manželstvích“ (míněno asi registrované partnerství). Jednak ho neporazila (bylo přijato v roce 2006), jednak to nemusela být ani finanční pomoc a jednak (což je nejpravděpodobnější) to nemusela být pomoc žádná nebo alespoň zveličená. ACLJ mohla chtít prostě zapůsobit na své sponzory – se zcela správným předpokladem, že do toho nikdo rýpat nebude. Včetně OpenDemocracy, jejíž investigativní činnost v případě ČR skončila u jednoho článku v novinách…

Když pomineme fakt, že biskupové investují do tuzemských konzervativních organizací nanejvýš své požehnání a Američané možná dobře míněnou radu, prozradím veřejné tajemství, že skoro veškeré příjmy Hnutí Pro život ČR jsou od drobných tuzemských dárců. O grantech a finanční podpoře korporací, jaké mají Jsme Fér (v případě Jsme fér na základě odpovědi pro Týdeník Echo to bylo 12 914 176 Kč, z toho 4.4 mil. Kč z evropských fondů) nebo Prague Pride si mohou nechat jenom zdát. Stejně jako o státních penězích, které získal třeba A2Alarm (podle informačního systém CEDR, který shromažďuje údaje o všech dotacích a návratných finančních výpomocích ze státního rozpočtu, státních fondů, státních finančních aktiv a Národního fondu a jejich příjemcích zasponzoroval od roku 2007 do roku 2018 stát společnost A2, o.p.s., provozující A2larm a čtrnáctideník A2, částkou ve výši 24 milionů korun). A také, když už v A2larmu vytýkají někomu neprůhledné financování, by se mohli podívat na stránky justice.cz, kdo tam má uvedené ze zákona povinné účetní závěrky. Kupodivu, je to Hnutí Pro život ČR. A kupodivu to není A2larm.

Chápu, že je to neuvěřitelné, ale je to tak. Korunka ke korunce, pár dobrovolníků a především spousta neplacené práce lidí. Takoví manželé Ucháčovi z Hnutí Pro život ČR u toho navíc zvládli vychovat šest dětí, Jana Jochová z Aliance pro rodinu s manželem „jenom“ tři. Ale to nezní tak hezky, jako temné síly financované kapitalisty z Wall Streetu… Stejně jako zní lépe setkání na „luxusním zámečku Fürstenried nedaleko Mnichova“, než setkání v  „exercičním domě ve vlastnictví mnichovské arcidiecéze.“ Navíc si v A2larmu už bohužel na stránkách Agenda Evrope nepřečetli jasné stanovisko, že zmiňovaný dokument je návrhem jednotlivce, nikoliv stanoviskem Agenda Europe.

Kdo si tady smaží děti k večeři…

Text na stránkách Jsme Fér končí burcujícím odstavcem: „Pokud do konzervativních křesťanských organizací poteče stále více peněz a jejich propagandu budou šířit dále političky a politici, může se Česko vrátit zpět v čase a omezit práva všech bez ohledu na sexuální orientaci. Ženy by tak přišly o zákonnou ochranu i svobodu volby, jak naloží se svým tělem, rodiny o možnost vychovávat děti nebo ukončit partnerský vztah. Nedovolme to.“  Dodávám snad jen, že v Alianci pro rodinu si už určitě smaží děti k večeři a v Hnutí Pro život ČR prodávají děti do otroctví.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 . Děkujeme!