Přečetli jsme si: jak to bylo s laptopem Huntera Bidena?

Martin Weiss v týdeníku Echo připomíná jednu trapnou událost…

Uplynulý týden nebyl dobrý pro americké bojovníky proti dezinformacím. Pamatujete na laptop Huntera Bidena? 14. října 2020 zveřejnil deník New York Post článek o obchodech syna Joea Bidena na Ukrajině, odvolávající se na korespondenci z Hunterova laptopu, který prý nechal opuštěný v opravně. Sociální sítě šíření článku zablokovaly, Twitter dokonce zamkl účet New York Post. Protože prý věc mohla být výsledkem hacknutí a ruské dezinformační operace. 19. října vyšel na webu Politico otevřený dopis v tomto smyslu podepsaný 51 „bývalými rozvědnými profesionály“ včetně bývalých ředitelů CIA.

Nyní se příběh laptopu, tedy toho hmotného objektu, uzavírá. Probíhá soud s Hunterem Bidenem (kvůli drogám a pistoli), kde žaloba laptop předložila jako důkaz. Zvláštní agentka FBI Erica Jongová vypověděla, že FBI ho získala na základě soudního příkazu v listopadu 2019 (vyšetřovali totiž Huntera kvůli podezření z praní peněz už od roku 2018). Je skutečně Hunterův a s obsahem nikdo nemanipuloval.

Takže FBI se měsíc před volbami v roce 2020 rozhodla neříct veřejnosti, že nejde o žádnou ruskou dezinformaci, protože ona laptop už rok má a ví, co na něm je! Neřekla to ani sociálním sítím, s nimiž byla rok v pravidelném kontaktu a školila je v boji proti dezinformacím (i když dnes víme, že aspoň na poradě s Twitterem se někdo z FBI víceméně podřekl, že to není ruská operace). Víme taky, že ten dopis rozvědných veličin zorganizoval bývalý náměstek ředitele CIA Michael Morrell, aby, jak výslovně vypověděl, pomohl Bidenovi v kampani. A ten nápad mu vnukl tehdejší pracovník Bidenovy kampaně a současný ministr zahraničí Antony Blinken.

Je to jedna z těch událostí, jež drolí důvěru veřejnosti ve varování rozvědčíků a expertů před ruskou hrozbou.

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme

200 Kč 500 Kč 1000 Kč