Myslíš si, že jsou jen dvě pohlaví? Přijde pro tebe policie!

Škola v South Tyneside v severní Anglii nahlásila svého dvanáctiletého žáka na protiextremistické oddělení policie poté, co prohlásil, že „existují pouze dvě pohlaví“ a „jsem gay, ne queer“. Škola ho nahlásila kvůli obavám, že by se mohl radikalizovat u krajní pravice. Chlapec byl nakonec obviněn z nezdravého zájmu o zbraně, protože vlastní kuši na hraní.  O případu informuje list Daily Mail.

Dítě, které je židovského původu a homosexuální orientace, natočilo video, které zveřejnilo na internetu a v němž rovněž uvedlo: „Neexistuje nic takového jako nebinární pohlaví“.

Je to extrémista!

Škola však chlapcově matce sdělila, že ho odkáže na „Prevent“, program ministerstva vnitra, který se snaží zabránit tomu, aby se z lidí stali teroristé, kvůli obavám, že by mohl být ohrožen radikalizací ze strany krajní pravice.

Chlapcovu matku tento týden navštívili policisté z Preventu a Northumbrijské policie. Setkání popsala jako výslech. Policisté uvedli řadu obvinění, která měly ilustrovat, že chlapci hrozí radikalizace.

Chlapcova matka uvedla: „Myslíme si, že se stal terčem šikany, protože děti věří, že homosexuálové souhlasí s trans ideologií. Proto natočil video, které jsem nahrála na YouTube, kde řekl, že existují jen dvě pohlaví a kde řekl  ‚jsem gay, ne queer‘.“ „Škola mi zavolala a byla tím rozhořčena. Řekli, že ho za to video pošlou do Preventu. Řekli, že mu hrozí riziko radikalizace – ne že by mu hrozilo, ale že mu hrozí, až mu bude 13 let a bude mít nárok na vlastní účty na sociálních sítích. Že existuje riziko, že se dostane do krajně pravicových skupin.“

Protiterorističtí policisté – kteří navštívili jejich dům – vyjádřili obavy z toho, že její syn, který je Žid, chová extremistické názory, a to na základě jeho odpovědi na otázku, zda existují nějaké skupiny, které by neměly existovat. Chlapec totiž odpověděl, že „Hamás by měl být vyhlazen“.

Další obavy vyvolaly jeho komentáře na adresu spolužáků, kteří jej šikanují. Prohlásil, že je chce „vyhladit“.  Tuto poznámku prý pronesl v souvislosti s rasistickými urážkami spolužáků, pravděpodobně muslimů. V dopise adresovaném škole v South Tyneside, jeho matka podrobně popsala, jak byl vystaven odporným slovním urážkám a nacistickým pozdravům.

Pozor, hraje si s dětskou kuší!

Policisté také naznačili, že chlapec má nezdravý zájem o zbraně, a to na základě jiného internetového videa – opět nahraného jeho matkou – na kterém předvádí hračku kuše zakoupenou v hračkářství.

Matka uvedla, že škola a policie se provinili dvojím metrem, a tvrdila, že antisemitské incidenty ve škole nebyly řešeny stejným způsobem.

Kate Barkerová, výkonná ředitelka LGB Alliance, řekla: „Pokud je známkou radikalizace, když řeknete, že se vám nelíbí, když vás někdo nazývá ‚buzerantem‘, pak podle našeho průzkumu může 94 procent homosexuálů očekávat, že jim protiterorističtí policisté zaklepou na dveře…

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme

200 Kč 500 Kč 1000 Kč