Kdo je Jean-Luc Melenchon?

Protože slyšíme plno o krajní pravici ve Francii, podívejme se nyní na onu „levici“, která vyhrála volby. Jejím faktickým lídrem je předák Nepoddajné Francie Jean-Luc Mélenchon. lídr nejsilnější frakce v rámci vítězné levicové koalice Nová Lidová Fronta (ideový nástupce socialisticko-komunistické Lidové Fronty, která vznikla z iniciativy Stalina v roce 1936 a i tehdy vyhrála ve Francii volby) .

Co o něm píše levicový (!) tisk?

„Jeho neschopnost vyvinout se z reflexivního antiamerikanismu z dob studené války a jeho touha po revoluční opozici…“ (The Guardian 27.3.2023)

„Ve jménu realismu a boje proti americkému imperialismu žádají radikální strany jako La France Insoumise (Melenchon)a komunisté jednání s Ruskem.“ (Le Monde, 7. 3. 2023)

Co píše on sám či jeho strana LFI?

Krym je pro Ukrajinu ztracený. To jsou dobré zprávy. .. Putin obratně využil dobrodružné a nezodpovědné politiky vyprovokované ukrajinskými. Ale měl na výběr? (jeho osobní blog 15. 3. 2014)

Sedmého října zveřejnila jeho strana LFI komuniké k masakru Hamásu, který označila za „ozbrojenou ofenzívu palestinských sil“, která přišla „v souvislosti se zintenzivněním okupační politiky Izraele v Gaze, na Západním břehu Jordánu a ve východním Jeruzalémě“.

A co o něm píše čínská ambasáda (v srpnu 2022)?

„Děkujeme Jean-Luc Melenchonovi za jeho konstantní podporu politice jedné Číny.“

Antisystémový radikál

Ten člověk chce odchod z NATO, Světové banky a Mezinárodního měnového fondu a ukončení smluv o volném obchodu. Je fanouškem Hugo Cháveze a Nicoláse Madura. O Ukrajině řekl: „Spojené státy se rozhodly připojit Ukrajinu k NATO. A Rusko se cítí ponížené, ohrožené, napadené.“ Nebezpečí Ruska označil za americkou propagandu. Litoval dodávek zbraní na Ukrajinu a jeho strana se zdržela při hlasování o rezoluci na podporu Ukrajiny v Národním shromáždění.

Putin nicméně není jeho kamarád, na to je málo levicový a příliš protržní.  Jeho kamarádem (a osobním přítelem) v Rusku je Sergej Udalcov – radikální komunista a stalinista, který sice podporuje válku na Ukrajině, ale Putina kritizuje zleva. Požaduje znárodňování a komunistickou vládu.  Momentálně je ve vězení.  Ale koneckoncl sám Melenchone byl členem Komunistické internacionály a své spolustraníky oslovuje „soudruzi“.

Není divu, že ještě před pár lety byl Melenchon krajní levicí i pro Českou televizi.

 

Nyní je ale termín „krajní“ rezervován pro Národní sdružení, které zůstane „krajní pravicí“ i kdyby se LePenová třikrát vykoupala v savu. Zato Nová Lidová Fronta  (kde je kromě Melenchona ještě několik dalších komunistických a revolučních stran) je prostě „levice“.

 

Konzervativní noviny nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory. Pokud se Vám Konzervativní noviny líbí, budeme vděčni za Vaši pomoc. Číslo účtu: 2701544173 / 2010 Děkujeme

200 Kč 500 Kč 1000 Kč